Zavřít reklamu

Podle nedávno zveřejněné studie společnosti Newzoo by mohly globální esportové tržby do konce letošního roku dosáhnout 1,1 miliardy dolarů (zhruba 23,6 mld. korun), což by bylo z roku na rok o 14,5 % více. Esport je nyní výnosnějším byznysem než kdy předtím a ví to i Samsung, který se právě stal oficiálním sponzorem esportového týmu Davida Beckhama.

Samsung je nyní oficiálním sponzorem esportového týmu Guild Esports, jehož spoluvlastníkem je bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace David Beckham. Esportová organizace se sídlem v Londýně byla loni v říjnu zalistována na tamní burze.

Jihokorejský technologický gigant neuvedl žádné podrobnosti týkající se jeho nové sponzorské role, podle webu CityAM však bude 50 % hodnoty „dealu“ vyplaceno v hotovosti a druhá polovina bude mít formu vybavení, jako jsou např. monitory. Jižní Korea je považována za kolébku Esportu. Právě zde se tento fenomén zrodil, takže není velkým překvapením, že Samsung v minulosti řídil vlastní esportový tým. Jeho tým se jmenoval příznačně Samsung Galaxy a byl založen v roce 2013 poté, co společnost koupila esportové organizace MVP White a MVP Blue. Tým soutěžil v populárních esportových hrách jako Starcraft, Starcraft II a League of Legends a fungoval do roku 2017, kdy vyhrál světový turnaj v posledně jmenovaném titulu.

Samsung od té doby žádný esportový tým neřídil, nicméně na tomto poli se dál viditelně angažoval. Letos v dubnu se stal hardwarovým partnerem americké esportové organizace CLG a ve stejný měsíc odhalil novou esportovou akci. Také se spojil s nizozemskou organizací H20 Esports Campus s cílem vytvořit učební program pro talentované herní designéry.

Související články

Dnes nejčtenější