Zavřít reklamu

Podle nedávno zveřejněné studie společnosti Newzoo by mohly globální esportové tržby do konce letošního roku dosáhnout 1,1 miliardy dolarů (zhruba 23,6 mld. korun), což by bylo z roku na rok o 14,5 % více. Esport je nyní výnosnějším byznysem než kdy předtím a ví to i Samsung, který se právě stal oficiálním sponzorem esportového týmu Davida Beckhama. A kdo ví, třeba se Samsung stane v brzké době i sponzorem UFC live eventů.

Samsung je nyní oficiálním sponzorem esportového týmu Guild Esports, jehož spoluvlastníkem je bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace David Beckham. Esportová organizace se sídlem v Londýně byla loni v říjnu zalistována na tamní burze.

Jihokorejský technologický gigant neuvedl žádné podrobnosti týkající se jeho nové sponzorské role, podle webu CityAM však bude 50 % hodnoty „dealu“ vyplaceno v hotovosti a druhá polovina bude mít formu vybavení, jako jsou např. monitory. Jižní Korea je považována za kolébku Esportu. Právě zde se tento fenomén zrodil, takže není velkým překvapením, že Samsung v minulosti řídil vlastní esportový tým. Jeho tým se jmenoval příznačně Samsung Galaxy a byl založen v roce 2013 poté, co společnost koupila esportové organizace MVP White a MVP Blue. Tým soutěžil v populárních esportových hrách jako Starcraft, Starcraft II a League of Legends a fungoval do roku 2017, kdy vyhrál světový turnaj v posledně jmenovaném titulu.

Samsung od té doby žádný esportový tým neřídil, nicméně na tomto poli se dál viditelně angažoval. Letos v dubnu se stal hardwarovým partnerem americké esportové organizace CLG a ve stejný měsíc odhalil novou esportovou akci. Také se spojil s nizozemskou organizací H20 Esports Campus s cílem vytvořit učební program pro talentované herní designéry.

Související články

Dnes nejčtenější

.