Zavřít reklamu

Čas dovolených se kvapem blíží, a nastává tak ideální příležitost k učení cizích jazyků. Díky internetu a technologiím je možné se cizí jazyky učit v klidu domova, ale také na cestách nebo třeba při přestávkách v práci či ve škole. K tomuto účelu mohou posloužit nejen nejrůznější aplikace, ale třeba také česká internetová platforma Landigo, jehož verzi pro zařízení s operačním systémem Android jsme nyní dostali příležitost recenzovat. Jak Landigo pro Android vypadá a co nového nabízí?

Co je Landigo?

Landigo je univerzální platforma pro výuku jazyků. Můžete se zde učit angličtinu, němčinu, francouzštinu, španělštinu nebo italštinu. Využívat můžete hned dvě verze Landiga – bezplatnou, v jejímž rámci vám budou na váš e-mail zasílána tři cvičení z vybraného jazyka denně, nebo prémiovou verzi s více možnostmi a bonusovými funkcemi. My jsme pro účely dnešní recenze vyzkoušeli Landigo pro Android v prémiové verzi. Landigo je internetová platforma, což znamená, že nejste odkázáni na konkrétní aplikaci, ale můžete studovat a procvičovat v prostředí jakéhokoliv webového prohlížeče na vašem telefonu či tabletu. V rámci prémiové verze můžete Landigo využívat až na pěti zařízeních najednou, získáte také videokurz gramatiky, dostanete na výběr z celkem sedmi různých druhů cvičení (kvíz, kvíz zpomaleně, diktát, kvíz s vypisováním, překlad s vypisováním, překlad v duchu a překlad do češtiny), program “jazyk pro přežití” s výběrem základních slov a obratů pro přežití v cizí zemi a doslova desítky tisíc otázek ve cvičeních, a to vše v češtině. Úroveň a počet zasílaných cvičení si můžete kdykoliv upravit přesně podle sebe, vše je zároveň také rozdělené do přehledných kategorií (výuka slovíček, nepravidelná slovesa, idiomy, gramatika, frázová slovesa nebo třeba konverzace). Do svého účtu si v průběhu učení můžete ukládat vybraná slovíčka, obrovskou výhodou Landiga je také to, že vás nebude nijak omezovat kvůli vašim chybám, naopak – chybovat zde můžete zcela dle libosti. Tvůrci Landiga velice dobře vědí, že chyby vás posouvají dál.

Landigo pro Android

Jak jsme již zmínili v úvodu, kvůli učení v prostředí Landiga si nemusíte stahovat žádnou aplikaci – zadat do webového prohlížeče zadat adresu ¨ a zaregistrovat se nebo přihlásit, pokud jste si již vytvořili účet. My jsme pro účely této recenze zkoušeli Landigo Premium pro výuku angličtiny. Rozhraní webové aplikace je příjemně jednoduché, přehledné, a je snadné se v něm zorientovat. Na hlavní stránce se nachází vyhledávací lišta pro slovník spolu s rozcestníkem, který vás přenese k jednotlivým lekcím, uloženým slovíčkům a kvízům, stejně jako k jednotlivým druhům lekci. Z hlavní stránky webové aplikace Landigo můžete okamžitě přejít do jakékoliv úrovně výuky. Vše je dokonale přehledné, srozumitelné a pochopitelné již od prvního okamžiku – nemusíte nic složitě hledat, zadávat ani nastavovat. Mezi jednotlivými úrovněmi můžete libovolně snadno a rychle přepínat, stejně jako mezi jednotlivými sekcemi. Z lekce se tak snadno dostanete na hlavní stránku, do centra cvičení, k uloženým cvičením nebo třeba k uloženým slovíčkům.

Slovíčka a cvičení ze slovíček

Pokud jste Landigo používali již dříve, určitě vás potěší fakt, že jeho nová verze nabízí zcela nový přístup k učení slovíček. Nachází se zde přepracovaný slovník, čítající celkem ve všech jazykových variantách stovky tisíc slovíček. Skvělé také je, že nový Landigo slovník obsahuje nejen obyčejný překlad daného výrazu, ale také údaj o jeho používanosti, příklady vět, a možnost přehrát si jeho výslovnost, a to jak ve standardní, tak i ve zpomalené verzi, a navíc zde můžete okamžitě začít vybraný výraz procvičovat. Líbila se mi také možnost přidání vlastních výrazů do slovíček, takže jsem při učení nebyla omezená jen na slovíčka ze standardního Landigo cvičení. Ve spodní části sekce se slovíčky se nachází také výkladový slovník spolu se synonymy, stejně jako možnost přechodu do přehledu uložených slovíček a uložených kvízů, díky čemuž pro vás bude učení ještě efektivnější. Landigo jde rozhodně cestou kreativního a nápaditého učení namísto obvyklého drilování, a jednotlivé výrazy se vám tak snáze a trvaleji dostanou pod kůži.

Shrnutí

Z platformy Landigo jsem byla doslova nadšená. Pozitivně hodnotím různorodost cvičení, bohaté možnosti volby způsobu učení, a obsáhlost i variabilitu nově přepracovaného slovníku. Začátečníci nebo méně zkušení uživatelé jistě uvítají fakt, že je platforma dokonale přehledná a srozumitelná, a nevyžaduje žádné složité stahování, instalaci a nastavování. Samotné prostředí Landiga je pak velmi dobře zpracované. Po celou dobu zkoušení Landiga jsem se ani chvíli nenudila, platforma svým pojetím umí uživatele dokonale motivovat a povzbuzovat k dalšímu učení, které je v Landigu nejen zábavné, ale také opravdu efektivní.

Související články

Dnes nejčtenější