Zavřít reklamu

Globální dodávky smartphonů se v prvním letošním čtvrtletí mezikvartálně snížily o 10 %  meziročně se však zvýšily o 20 %. Celkem bylo na trh dodáno téměř 355 milionů smartphonů, přičemž největší podíl měl s 22 procenty Samsung. Ve své nové zprávě to uvedla marketingově-výzkumná společnost Counterpoint Research.

Druhým v pořadí s podílem 17 % byl Apple, který byl v předchozím kvartálu na úkor Samsungu jedničkou trhu, třetím pak Xiaomi (14 %) a čtvrtým Oppo (11 %).

Counterpoint Research ve své zprávě také píše, že Apple i přes mezikvartální pokles neochvějně vládl severoamerickému trhu – držel zde podíl 55 %. Za ním s 28 procenty následoval Samsung.

V Asii měly Samsung a Apple stejný podíl – 12 %, zde však vládly čínské značky Xiaomi, Oppo a Vivo.

Samsung byl nicméně jedničkou v Evropě, Latinské Americe a na Blízkém východě. Na prvním zmíněném trhu „si ukousl“ podíl 37 % (druhým a třetím v pořadí byly Apple a Xiaomi s 24, resp. 19 procenty), na druhém 42 % (druhým a třetím zde byly Motorola a Xiaomi s 22, resp. 8 procenty) a na třetím měl podíl 26 %.

Counterpoint Research také zveřejnil několik zajímavých informací o trhu s tlačítkovými telefony, kde Samsung figuruje na čtvrté pozici. Globální dodávky klesly mezikvartálně o 15 % a meziročně o 19 %. Největším trhem s tlačítkovými telefony zůstala Indie s podílem 21 %, Samsung zde byl s podílem 19 % druhým v pořadí.

Související články

Dnes nejčtenější

.