Zavřít reklamu

Dosud se očekávalo, že příští ohebné telefony Samsungu Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 včetně chytrých hodinek Galaxy Watch 4 a Watch Active 4 budou představeny někdy v srpnu. Respektovaný leaker Max Weinbach nyní potvrdil, že se tak stane skutečně v srpnu, a to přesně třetího.

Samsung letos neplánuje uvést na scénu řadu Galaxy Note, takže většina jeho smartphonových prodejů v high-endovém segmentu bude záviset právě na Galaxy Z Foldu 3 a Flipu 3. A možná proto se korejský technologický obr údajně rozhodl, že jeho nové ohebné telefony budou levnější než předchozí modely.

Galaxy Z Fold 3 dostane podle dosavadních neoficiálních zpráv do vínku 7,5palcový Super AMOLED displej a vnější Super AMOLED displej typu Infinity-O s velikostí 6,2 palců, přičemž oba by měly podporovat 120Hz obnovovací frekvenci, čipset Snapdragon 888, 12 nebo 16 GB operační a minimálně 256 GB vnitřní paměti, trojitý fotoaparát s rozlišením třikrát 12 MPx, poddisplejovou selfie kamerku s rozlišením 16 MPx, podporu dotykového pera S Pen, zvýšenou odolnost podle standardu IP, stereo reproduktory, podporu 5G sítí, na boku umístěnou čtečku otisků prstů, NFC a baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou 25W rychlého nabíjení.

Galaxy Z Flip 3 by měl disponovat Super AMOLED displejem typu Infinity-O s úhlopříčkou 6,7 palců a 1,83palcovým vnějším Super AMOLED displejem, čipem Snapdragon 888 nebo Snadragon 870, 8 GB operační paměti a 128 nebo 256 vnitřní paměti, dvojitým fotoaparátem s rozlišením dvakrát 12 MPx a 10MPx přední kamerkou, certifikací IP pro odolnost vůči vodě a prachu, podporou 5G, NFC a baterií s kapacitou 3300 nebo 3900 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 15 W.

Již bylo oznámeno, že příští generace hodinek Galaxy softwarově poběží na nové verzi systému WearOS, přičemž jej bude doplňovat nadstavba One UI. Měly by také používat blíže nespecifikovaný 5nm čipset a mít funkci měření srdečního tepu a EKG, stupeň krytí IP68, NFC a bezdrátové nabíjení.

Související články

Dnes nejčtenější

.