Zavřít reklamu

OLED displej jsme zvyklí vídat zejména ve smartphonech, tabletech, případně chytrých hodinkách. Samsung však pro něj našel uplatnění i tam, kde bychom to rozhodně nečekali – náplasti. Konkrétně jde o prototyp roztažitelné náplasti, která funguje jako fitness náramek.

Náplast se umisťuje na vnitřní část zápěstí, takže jeho pohyb neovlivňuje chování displeje. Samsung použil polymerní sloučeninu s vysokou pružností a upraveným elastoměrem. Náplast se podle jeho slov dokáže na kůži roztáhnout až o 30 % a při testech prý fungovala stabilně i po tisíci roztažení.

Korejský technologický obr tvrdí, že tato náplast je první svého druhu a že i se současným technologickým pokrokem se výzkumníkům z institutu SAIT (Samsung Advanced Institute of Technology) podařilo do ní integrovat většinu známých senzorů pomocí stávajících polovodičových výrobních procesů.

Do doby, než se náplast stane komerčním produktem, zbývá Samsungu urazit ještě dlouhou cestu. Výzkumníci se nyní budou muset zaměřit více na OLED displej, roztažitelnost sloučeniny i přesnost měření senzorů. Až technologii dostatečně vypilují, bude možné pomocí ní sledovat pacienty s určitými chorobami i malé děti.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.