Zavřít reklamu

Samsung kromě představení cenově dostupného ARMového notebooku Galaxy Book Go uvedl na scénu také jeho výkonnějšího sourozence Galaxy Book Go 5G. Pohání jej nový špičkový čipset Qualcommu Snapdragon 8cx Gen 2.

Galaxy Book Go 5G dostal do vínku IPS LCD displej s velikostí 14 palců a Full HD rozlišením, 180° otočný kloub a tělo tenké jen necelých 15 mm. Čip Snapdragon 8cx Gen 2 je spárován s až 8 GB operační paměti typu LPDDR4X a 128 GB vnitřní paměti, kterou je možné rozšířit pomocí microSD karet.

Výbava zahrnuje webovou kamerku s HD rozlišením, stereo reproduktory s certifikací Dolby Atmos, velký trackpad s ovladači Windows Precision, port USB 2.0, dva porty USB-C a kombinovaný vstup pro mikrofon a sluchátka. Pokud jde o bezdrátovou konektivitu, notebook kromě 5G  sítí podporuje Wi-Fi 5 (2x MIMO) a Bluetooth 5.1.

Baterie disponuje kapacitou 42 Wh, což by notebooku mělo zajistit energii na celý den, a podporuje 25W rychlé nabíjení.

Zařízení má též některé funkce a aplikace ekosystému Galaxy, např. sdílení sluchátek Galaxy Buds, SmartThings, SmartThings Find, Quick Share, Smart Switch nebo Samsung TV Plus, a chlubí se odolností podle vojenských standardů.

Galaxy Book Go 5G bude uveden na trh letos na podzim, cenu však  Samsung neprozradil.

Související články

Dnes nejčtenější

.