Zavřít reklamu

Dominance Samsungu na globálním trhu s televizory pokračovala i v prvním čtvrtletí letošního roku. Navíc se mu podařilo za tento kvartál dosáhnout rekordního podílu z hlediska tržeb, který činil 32,9 %. Informovala o tom marketingově-výzkumná společnost Omdia.

Na druhém místě s velkým odstupem skončilo LG s podílem 19,2 % a první trojici největších výrobců televizorů uzavírá Sony s podílem 8 %.

V segmentu prémiových televizorů, kam patří chytré televizory prodávající se za cenu vyšší než 2 500 dolarů (zhruba 52 tisíc korun), je rozdíl mezi trojicí ještě větší – podíl Samsungu v této části trhu činil 46,6 %, u LG to bylo 24,5 % a u Sony 17,6 %. Samsung také vládl v segmentu televizorů s velikostí 80 palců a větších, kde si „ukousl“ podíl 52,4 %.

Segment QLED televizorů v prvním čtvrtletí zaznamenal meziroční růst o 74,3 %, když jejich globální prodeje dosáhly 2,68 milionu. Zdaleka největším hráčem zde byl nepřekvapivě opět Samsung, kterému se v předmětném období podařilo prodat přes 2 miliony QLED televizorů.

Jihokorejský technologický gigant je na trhu s televizory nepřetržitě jedničkou již 15 let a nevypadá to, že by se na tom v dohledné budoucnosti mělo něco měnit.

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.