Zavřít reklamu

Telefon Samsung Galaxy A7 (2018) je téměř tři roky starý, ale stále dostává updaty, které přinášejí více než jen bezpečnostní opravy. Jedna taková aktualizace na něj právě nyní dorazila a kromě staršího bezpečnostního patche přináší podporu důležité funkce – Google RCS.

Pro připomenutí – Google RCS (Rich Communication Services) je pokročilý SMS protokol, který do výchozí aplikace na odesílání zpráv přináší funkce, jež známe z messagingových aplikací jako WhatsApp. Umožňuje tedy mimo jiné chatovat s přáteli přes Wi-Fi, vytvářet skupinové chaty, posílat fotografie a videa ve vysokém rozlišení nebo vidět, jestli druhá strana píše či si přečetla vaši zprávu.

Samsung a Google pracují na implementaci RCS do telefonů prvně zmíněného od roku 2018. Funkce se však na jeho zařízení začala dostávat až koncem loňského roku. Aktualizace pro Galaxy A7 (2018) jinak nese firmwarovou verzi A750FXXU5CUD3 a v tuto chvíli je distribuována v Indii. Do dalších zemí světa by měla zamířit v následujících dnech. Jeho součástí je dubnový bezpečnostní patch a (tradičně) blíže nespecifikované vylepšení fotoaparátu.

Související články

Dnes nejčtenější

.