Zavřít reklamu

Samsung a Google minulý týden potvrdily, že spolu vyvíjejí novou verzi operačního systému WearOS, který v budoucích hodinkách prvně zmíněného nahradí systém Tizen. To vyvolalo otázky, jestli se Samsung nechce s Tizenem rozloučit i v rámci segmentu chytrých televizorů. Jihokorejský technologický gigant se však nyní jasně vyjádřil, že tomu tak nebude.

Mluvčí Samsungu pro web Protocol prohlásil, že „Tizen pro naše chytré televizory do budoucna zůstává výchozí platformou“. Jinými slovy, partnerství Samsungu a Googlu ohledně Tizenu se týká výhradně chytrých hodinek a nemá nic společného s chytrými televizory.

Je jen logické, že Samsung v tomto segmentu zůstane u Tizenu. Podpora aplikací třetích stran je u jeho chytrých televizorů excelentní a Tizen byl loni s podílem 12,7 % nejrozšířenější televizní platformou.

Google nedávno oznámil, že ve světě je více než 80 milionů aktivních televizorů se systémem Android TV. I když jde jistě o úctyhodné číslo, značně bledne v porovnání s televizory poháněnými Tizenem, kterých bylo v loňském roce přes 160 milionů.

Samsung je již 15. rokem v řadě „televizní“ jedničkou a na tomto úspěchu má nemalý podíl právě Tizen.

Dnes nejčtenější

.