Zavřít reklamu

Quick Share je službou na sdílení souborů na krátkou vzdálenost, kterou Samsung původně představil se smartphony loňské vlajkové řady Galaxy S20. Je velmi podobná standardu Wi-Fi Direct. Služba nyní konečně funguje i s notebooky, přesněji řečeno s nejnovější řadou Galaxy Book.

Obrázky, videa, dokumenty, odkazy a další soubory je nyní možné sdílet jak mezi kompatibilními notebooky (tedy Galaxy Book, Galaxy Book Pro, Galaxy Book Pro 360 a Galaxy Book Odyssey), tak mezi těmito notebooky a zařízeními Galaxy.

Quick Share značně usnadňuje způsob, jakým je možné sdílet soubory mezi kompatibilními zařízeními – eliminuje totiž nutnost připojovat zařízení přes internet nebo pomocí kabelů.

Když je člověk venku, může být přenášení souborů z telefonu do počítače docela „kříž“. Většina uživatelů si v takovém případě asi raději soubor pošle sobě e-mailem nebo použije cloudovou službu na sdílení souborů. Celý proces je každopádně těžkopádný a zdlouhavý. Se službou Quick Share toto všechno odpadá. Umožňuje přenos souborů mezi zařízeními Galaxy a novými notebooky Galaxy Book i bez internetového připojení nebo kabelu. Není zde žádné omezení typu souborů, které je možné pomocí služby poslat.

Související články

Dnes nejčtenější

.