Zavřít reklamu

Na dnešním trhnu nalezneme stovky nejrůznějších monitorů, které se od sebe odlišují pořád v jednom a tom samém. Řeč je samozřejmě o úhlopříčce, rozlišení, typu panelu, odezvě, obnovovací frekvenci a podobně. Jak se ale zdá, Samsung na tato zajetá schémata nadále nehraje, což dokazuje jejich řada Smart Monitor. Jedná se o poměrně zajímavé kousky, které kombinují to nejlepší ze světa monitorů a televizorů dohromady. Pojďme si tuto řadu v rychlosti představit.

Samsung Smart Monitor

Monitor a chytrá televize v jednom

V nabídce Smart Monitorů bychom aktuálně našli 3 modely, ke kterým se dostaneme později. Nejzajímavější jsou totiž obecné funkce. Tyto kousky totiž nejen že přináší něco nového, ale zároveň reflektují potřeby dnešní doby, kdy vlivem globální pandemie trávíme většinu času doma, kde i pracujeme či studujeme. Přesně proto je každý monitor vybaven integrovaným operačním systémem Tizen (Smart Hub). V momentě, kdy už nadále nebudeme pracovat, se můžeme okamžitě přepnout do režimu chytré televize a užívat si streamovací aplikaci jako Netflix, YouTube, O2TV, HBO GO a podobně. K tomu je samozřejmě nutné internetové připojení, které Smart Monitor zajišťuje bez zbytečných kabelů prostřednictvím WiFi.

Zrcadlení obsahu a Office 365

Osobně mě také zaujala přítomnost technologií pro jednoduché zrcadlení obsahu. Samozřejmostí je v tomto směru podpora Samsung DeX. Na své si každopádně přijdou i jablíčkáři, kteří prostřednictvím AirPlay 2 mohou zrcadlit obsah z iPhonu, iPadu i Macu. Další zajímavostí je podpora kancelářského balíčku Office 365. K jeho používání totiž při použití Smart Monitoru ani nepotřebujeme připojovat počítač, jelikož se o vše postará přímo výpočetní výkon monitoru jako takového. Dostat se tak můžeme konkrétně k datům na našem cloudu. Pro zmiňovanou práci nám tak postačí připojení myši a klávesnice, což opět můžeme řešit bezdrátově.

Prvotřídní kvalita obrazu

Samozřejmě jednou z nejzákladnějších věcí kvalitního monitoru je prvotřídní obraz. Tyto modely se konkrétně dokážou pochlubit VA panelem s podporou HDR a maximálním jasem 250 cd/m2. Kontrastní poměr je poté uveden jako 3000:1 a odezva činí 8 ms. Co je každopádně ještě zajímavější, je Adaptive Picture. Díky této funkci totiž monitor dokáže přizpůsobit obraz (jas spolu s kontrastem) v závislosti na okolních podmínkách a za jakékoliv situace tak poskytnout perfektní zobrazení obsahu.

Samsung Smart Monitor

Dostupné modely

Aktuálně má Samsung ve své nabídce Smart Monitorů dva modely, jmenovitě tedy M5 a M7. Model M5 nabízí Full HD rozlišení 1920×1080 pixelů a je k dostání v 27“ a 32“ verzi. Tím nejlepším z nejlepších je pak 32“ model M7. Ten je oproti svým sourozencům vybaven 4K UHD rozlišením 3840×2160 pixelů a navíc disponuje USB-C portem, který lze využít nejen pro přenos obrazu, ale také pro napájení našeho laptopu.

Dnes nejčtenější

.