Zavřít reklamu

Skupina uživatelů telefonů řady Galaxy S20 (včetně S20 FE) podala v USA na Samsung žalobu. V ní korejského technologického obra obviňuje z „rozšířené vady“ ve skle fotoaparátů všech modelů Galaxy S20.

Žaloba, která byla podána u okresního soudu v New Jersey, tvrdí, že Samsung porušil smlouvu o záruce, několik zákonů o ochraně spotřebitelů a dopustil se podvodu tím, že prodával smartphony Galaxy S20 s fotoaparáty, jejichž sklo se bez varování rozbilo. Samsung údajně odmítl problém pokrýt v rámci záruky, i když si byl podle žalobců této vady vědom. Problém dle žaloby konkrétně spočívá v nahromaděném tlaku pod sklem fotoaparátu. Žalobci měli za opravu zaplatit až 400 dolarů (zhruba 8 500 korun), jen aby se jim sklo rozbilo znovu. Pokud žaloba získá status hromadné žaloby, právníci žalobců budou požadovat proplacení oprav, odškodné za „ztrátu hodnoty“ a další kompenzace. Samsung se k žalobě zatím nevyjádřil.

A co vy? Jste majiteli některého modelu řady Galaxy S20 a rozbilo se vám někdy bez vašeho přičinění sklo fotoaparátu? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.