Zavřít reklamu

Hraní her na konzolích a počítačích už dávno není jedinou cestou, jak si vychutnat kvalitní hry. Stále populárnější jsou v tomto směru totiž mobilní telefony, které dnes již disponují dostatečným výkonem a nemají s tím tedy žádný problém. Aktuálně byl navíc představen elitní herní telefon Black Shark 4 a 4 Pro. Ten svým prvotřídním designem a nekompresními parametry dokáže potěšit každého hráče, a zároveň mu zajistí co možná nejpříjemnější hraní s různými výhodami.

Výkon, který zajistí bezproblémové hraní

V případě herního telefonu je samozřejmě tím nejdůležitějším jeho čip. Ten se totiž stará o bezproblémový a plynulý běh nejen systému, ale musí si samozřejmě poradit i s náročnějšími herními tituly. Tuto roli v případě Black Shark 4 a 4 Pro zastává Qualcomm Snapdragon 870 a v případě verze Pro jde o Snapdragon 888. Oba čipy si zakládají na 5nm výrobním procesu, díky čemuž dokážou poskytnout nejen prvotřídní výkon, ale taky skvěle úspornou energetickou náročnost. Všechny modely jsou nadále vybaveny LPDDR5 RAM pamětí a UFS3.1 úložištěm.

Black Shark 4

Model Pro je zároveň vůbec prvním smartphonem, který přináší zajímavé řešení úložiště v kombinaci s RAMDISK akcelerátorem. Tato kombinace by měla zajistit ještě rychlejší zapínání her i aplikací a svižnější chod systému obecně.

Displej té nejlepší kvality

Displej jde ruku v ruce s čipem, přičemž tato dvojice tvoří naprostou alfu a omegu herního zařízení. Přesně proto telefony Black Shark Series 4 nabízí 6,67“ AMOLED displej od Samsungu se 144Hz obnovovací frekvencí, čímž se telefon dostává daleko před konkurenci a nabízí tedy dokonale plynulý gameplay. Displej jako takový je schopen zaznamenat 720 dotyků během jedné vteřiny a pyšní se nízkou, 8,3ms odezvou. Není tedy žádným tajemstvím, že se jedná o nejcitlivější displej na trhu.

Abychom ale neustále neždímali baterii zmiňovanou vysokou obnovovací frekvencí, tak jako uživatelé máme skvělou možnost. Manuálně si totiž můžeme tuto frekvenci nastavit na 60, 90, anebo 120 Hz, a to podle aktuálních potřeb.

Mechanická tlačítka aneb to, co my hráči potřebujeme

Jak je tomu už zvykem, u produktů nás častokrát nepřekvapí výkonný čip, případně propracovaný displej, ale většinou se jedná o nějakou maličkost, která ale úžasným způsobem zpříjemní používání samotného produktu. Podobně jsem byl unesen v tomto případě mechanickými vyskakovacími tlačítky na boku telefonu, které byly zavedeny přímo pro potřeby nás, hráčů.

S jejich pomocí totiž dokážeme daleko lépe ovládat samotné hry. Tato možnost nám dává notnou dávku preciznosti navíc, což jak jistě všichni víte, je ve hrách zcela klíčové. V tomto případě výrobce vsadil na technologii magnetického zdvihu, díky čemuž jsou oba spínače nepopsatelně přesné a snadno se na ně zvyká. Přitom ale nikterak „neničí“ design produktu, jelikož jsou skvěle integrovány do samotného těla. Tlačítka každopádně neslouží pouze pro gaming. Zároveň je můžeme použít jakožto jednoduché zkratky pro tvorbu snímků obrazovky, nahrávání obrazovky a pro další každodenní činnosti.

Herní design

Doposud zmiňované vychytávky skvěle zastřešuje jednoduchý design s náznaky minimalismu. Telefony jako takové jsou vyrobeny převážně z odolného skla a na první pohled si můžeme povšimnout aerodynamického a sofistikovaného návrhu, přičemž i přesto si produkt zachoval to, co je mu nejbližší aneb takzvaný „X Core“ design, který je pro tyto telefony ikonický.

Skvělá výdrž baterie a bleskurychlé nabíjení

Hry si žádají notnou dávku výkonu, což pro změnu dokáže rychle „vysosat“ baterii telefonu. Tedy alespoň v případě konkurenčních modelů. Jedná se o klasický neduh, kdy mi osobně přijde, že výrobci zapomínají na tuto oblast zapomínají. Oba nové smartphony Black Shark 4 jsou každopádně vybaveny akumulátorem s kapacitou 4 500 mAh. Kdyby ale došlo do nejhoršího, můžeme využít bleskurychlého nabíjení a prostřednictvím 120 W telefon takzvaně „z nuly na sto“ nabít za neuvěřitelných 16 minut. Model Black Shark 4 Pro se pak do maxima nabije za minutu kratší čas, tedy za 15 minut.

Z přehřívání strach mít nemusíme

Možná vás při čtení následujících odstavců mohlo napadnout, že takto brutální výkon v čele se 120W nabíjením bude problém udržet takříkajíc v klidu. Přesně proto se ve vývoji nad touto úlohou pozastavili a přišli se zajímavým a ve světe smartphonů netradičním řešením. O vše se totiž stará vodní chlazení, konkrétně tedy nový systém Sandwich, který nezávisle chladí 5G čip, SoC Snapdragon a 120W čipset pro napájení zařízení. Tato novinka je údajně o 30 % lepší než předchozí generace a jedná se o skvělé řešení právě pro hraní her.

Audio studiové kvality

Při hraní her, především tedy těch online, je klíčové, abych naše nepřátele slyšeli co možná nejlépe – v ideálním případě lépe, než mohou oni slyšet nás. Samozřejmě většina hráčů se v takových chvílích spoléhá na svá sluchátka. Telefony Black Shark 4 jsou každopádně vybaveny duálním audio systémem se dvěma symetrickými reproduktory. Tento unikátní design zajišťuje prvotřídní prostorový zvuk, což ostatně prokazuje umístění smartphonu v prestižním žebříčku DxOMark, kde dokázal zaujmout první místo.

Black Shark 4

Pro co možná nejlepší uživatelský zážitek se během vývoje výrobce spojil s inženýry z DTS, Cirus Logic a AAC Technology, kteří se specializují na výrobu těch nejlepších efektů. Tato spolupráce přinesla zasloužené ovoce v podobě perfektně optimalizovaného audia přesně pro potřeby hráčů. Na redukci šumu navíc pracovali i odborníci z Elephant Sound, kdy implementovali Vocplus Gaming. Konkrétně se jedná o sofistikovaný algoritmus využívající umělou inteligenci redukující šum, nevyžádané ozvěny a podobně.

Perfektní trojitý fotoaparát

Potěšit dokážou telefony Black Shark 4 series i svým atraktivním fotomodulem. Tomu totiž dominuje hlavní 64MP objektiv, který jde ruku v ruce 8MP širokoúhlým objektivem a 5MP makro fotoaparátem. Nechybí samozřejmě ani možnost natáčet ve 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu. Osobně musím vyzdvihnout i propracovaný noční režim a technologii PD se softwarovou stabilizací obrazu. Co je každopádně skvělou zprávou, je možnost natáčet videa v HDR10+. K focení či natáčení lze samozřejmě použít zmiňovaná vyskakovací tlačítka a ovládat s jejich pomocí zoom.

Skvělé a přehledné rozhraní JOY UI 12.5

Telefony jsou samozřejmě vybaveny operačním systémem Android. Ten je navíc doplněn o skvělé uživatelské rozhraní JOY UI 12.5, které si zakládá na MIUI 12.5, avšak je skvěle optimalizováno pro potřeby hráčů. Přesně proto zde najdeme speciální herní mód Shark Space, s jehož pomocí dokážeme dle vlastních potřeb ovládat síťové služby a výkon zařízení. Například tak dokážeme dočasně zablokovat jakékoliv rušivé elementy jako příchozí hovory, zprávy a podobně.

Příslušenství pro ještě lepší herní výkony

Spolu s telefony Black Shark 4 series jsme se dočkali představení dalších dvou produktů. Konkrétně je řeč o Black Shark FunCooler 2 Pro a Black Shark 3.5mm Earphones. Jak už je ze samotných názvů patrné, FunCooler 2 Pro představuje dodatečný chladič pro tyto smartphony, který se připojuje prostřednictvím USB-C portu a navíc je vybaven LED displejem, jenž zobrazuje aktuální teploty. Díky použití novějších čipů prostřednictvím tohoto příslušenství hráči dosáhnou o 15 % efektivnějšího chlazení oproti předchozí generaci, zatímco hluk byl snížen o 25 %. Nechybí samozřejmě ani RGB osvětlení, které lze synchronizovat s vizuálními efekty na obrazovce.

Black Shark 4

Co se poté týče sluchátek 3.5mm Earphones, tak ty budou dostupné ve dvou verzích – Normal a Pro. Obě varianty přitom nabídnou kvalitní konektor vyrobený z prémiové slitiny zinku se zahnutým 3,5mm konektorem, díky čemuž nás nemusí obtěžovat vystouplý drát.

Exkluzivní sleva

Tyto úžasné herní telefony si nyní navíc můžete pořídit s parádní slevou. Zároveň ale musíme upozornit, že akce platí pouze do konce dubna a rozhodně byste ji neměli propásnout. Telefon je k dostání v hned několika variantách. Při nákupu přes tento odkaz navíc získáte exkluzivní slevový kupón, který vám z výsledné částky odečte 30 dolarů. Podmínkou každopádně je, aby váš nákup vyšel na přinejmenším 479 dolarů. Na variantu 6+128G si tedy přijdete za 419 dolarů, přičemž po slevě můžete získat lepší verze se zmiňovanou slevou. Konkrétně tedy 8+128G na 449 dolarů, 12+128G za 519 dolarů a 12+256G za 569 dolarů. Mějte ale na paměti, že nabídka platí jen do 30. dubna.

Pokud byste ale už nestihli získat tento kupón, můžete v košíku zadat exkluzivní slevový kód ve znění BSSALE30, díky čemuž se vám cena produktu sníží o 30 dolarů. Mějte ale na paměti, že to znovu platí jen v případě nákupu nad 479 dolarů.

Telefon Black Shark 4 se slevou zakoupíte zde

Dnes nejčtenější

.