Zavřít reklamu

Samsung se navzdory tomu, že v Evropě neprodává chytrý reproduktor, stal na starém kontinentu v oblasti chytré domácnosti obrem. V posledním kvartálu loňského roku byl třetím největším prodejcem zařízení chytré domácnosti, hned za společnostmi Google a Amazon.

Samsung podle společnosti IDC ve čtvrtém kvartálu roku 2020 dodal na trh v Evropě 4,91 milionu zařízení chytré domácnosti a měl podíl 11,9 %. Z roku na rok se však jedná o 2,4% pokles. Druhým v pořadí byl Google, který vyexpedoval 5,16 milionu zařízení a držel podíl 12,5 %. Jedničkou trhu byl Amazon se 7,47 miliony dodaných zařízení a podílem 18,1 %. První pětku největších hráčů na tomto poli uzavírá LG (4,33 milionu zařízení, podíl 10,5 %) a Sony (1,91 milionu, 4,7 %).

Odvětví chytré domácnosti zahrnuje zařízení jako chytré reproduktory, domácí bezpečnostní kamery a senzory, termostaty nebo chytré televizory. Chytré reproduktory Samsungu Galaxy Home a Galaxy Home Mini se zatím neprodávají jinde než v Jižní Koreji a i tam jsou dostupné ve velmi omezeném množství. I přesto je Samsung v segmentu chytrých televizorů a domácích zařízení gigantem a jeho vliv v posledním čtvrtletí loňského roku stačil na to, aby v Evropě za sebou nechal jak LG, tak Sony.

Související články

Dnes nejčtenější

.