Zavřít reklamu

Samsung zůstal v loňském roce největším výrobcem smartphonových pamětí, přičemž svůj podíl na trhu s DRAM a NAND paměťmi meziročně zvýšil. Ve své zprávě to uvedla společnost Strategy Analytics.

Podle zprávy podíl Samsungu na globálním trhu se smartphonovými paměťmi v roce 2020 činil 49 %, což je z roku na roku o 2 % více. Za ním s velkým odstupem skončila též jihokorejská společnost SK Hynix, jejíž podíl dosáhl 21 %. První trojici největších výrobců smartphonových pamětí uzavírá americká firma Micron Technology s podílem 13 %. Globální trh se smartphonovými paměťmi meziročně vzrostl o 4 % na 41 miliard dolarů (necelých 892 miliard korun). V segmentu DRAM pamětí byl tržní podíl Samsungu v loňském roce 55 %, což je z roku na rok zhruba o 7,5 % více, v segmentu NAND pamětí jeho podíl dosáhl 42 %. V prvně zmíněném segmentu obsadil druhé místo SK Hynix s podílem 24 % a třetí Micron Technology s 20% podílem. V druhém zmíněném segmentu skončila za Samsungem japonská společnost Kioxia Holdings (22 %) a SK Hynix (17 %).

Podle předchozích odhadů analytiků bude podíl Samsungu ve zmíněných segmentech v prvních dvou kvartálech letošního roku pravděpodobně nadále růst, k čemuž má přispět zvyšující se cena paměťových čipů. Odhaduje se, že ceny DRAM pamětí v následujících měsících vzrostou o 13–18 %. U NAND pamětí by mělo být zvýšení cen nižší, mezi 3–8 procenty.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.