Zavřít reklamu

Samsung uvedl na scénu chytrý přívěsek Galaxy SmartTag+. Disponuje technologií Bluetooth Low Energy (BLE) i ultrawideband (UWB), takže umožňuje přesnější lokalizaci než předchozí modely. Využívá rovněž technologii rozšířené reality, pomocí níž dokáže uživatele velmi jednoduše přivést ke ztracenému předmětu pomocí fotoaparátu smartphonu. Přívěsek Galaxy SmartTag+ bude v Česku dostupný od 30. dubna, a to v modré a černé barvě. Doporučená cena činí 1 099 Kč.

Galaxy SmartTag+ je nejnovějším přírůstkem do modelové řady chytrých přívěsků Samsung Galaxy SmartTag. Lze jej připevnit na libovolný předmět, například na batoh nebo klíče, a pak jej spolehlivě a snadno najít pomocí služby SmartThings Find na mobilním zařízení Galaxy.

Do výbavy Galaxy SmartTag+ patří jak Bluetooth ve verzi BLE, tak technologie ultrawideband (UWB). Díky ní je možné k hledání ztraceného předmětu využít i systém rozšířené reality. K tomu slouží funkce AR Finder, která uživatele snadno navede k hledané věci na displeji telefonu s podporou UWB (např. Galaxy S21+ nebo S21 Ultra). Na displeji se zobrazí vzdálenost od hledaného předmětu a šipka ve směru, v jakém máte hledat. Když se k předmětu přiblížíte na dostatečnou vzdálenost, může přívěsek navíc hlasitě zazvonit, takže věc najdete, i když třeba zapadla pod gauč.

Výhody nového přívěsku se skvěle doplňují se schopnostmi aplikace SmartThings Find – ztracený předmět lze lokalizovat na mapě i v případě, že se nachází daleko od vás. Díky Bluetooth LE se totiž přívěsek dokáže připojit k libovolnému zařízení náležejícímu do ekosystému Galaxy, a s hledáním vám tedy mohou pomoci majitelé jiných přístrojů této řady. Když v aplikaci nahlásíte ztrátu přívěsku, dokáží jej lokalizovat zařízení Galaxy, která mají zapnutou funkci SmartThings, a vy dostanete hlášení o jeho poloze. Veškerá data jsou samozřejmě šifrovaná a chráněná, o poloze přívěsku se tak dozvíte jen vy.

Přívěsky Galaxy SmartTag+ a SmartTag ovšem mají i jiné funkce než lokalizace ztracených věcí. Zapomněli jste vypnout lampu na nočním stolku a šli ven? Nemusíte se vracet domů, přívěsek zvládne zhasnout za vás. Plní i jiné úkoly, které je možné si nastavit ve zmíněné aplikaci, a pak jen stisknout tlačítko.

Více informací se dozvíte na stránce www.samsung.com/smartthings.

Dnes nejčtenější

.