Zavřít reklamu

Na smartphony s Androidem brzy vyjde unikátní logická adventura The Wake. Ta se už v minulosti podívala na konzole a osobní počítače, na kterých sklidila velmi pozitivní reakce, nabízí totiž unikátní koncept, který dává hráčům při řešení záhady velkou svobodu. Ve hře totiž máte za úkol rozluštit poselství deníku právě zesnulého muže. Ten je ale napsaný záhadnou šifrou.

Vývojář ovšem není tak krutý, aby do hry dal nesplnitelné šifry. V diáři tak na vás budou čekat jednodušší, ale přitom dost náročné zástupné šifry. V těch budete vždy muset přiřadit každé z písmen k některému dalšímu a postupem času tak přijít na to, jakým způsobem je celá abeceda posunuta. K tomu vám budou sloužit přiřazené fotky, nalezené poznámky zesnulého i speciální nástroje k usnadnění dešifrovacích postupů. Minimalistická grafika postupem času poodkryje příběh prožitého života, kterým vás bude provázet perfektní hudba v pozadí.

The Wake je již třetím dílem takzvané trilogie viny, kterou vývojář Somi Koo tvoří již od roku 2016. Další dvě hry ze série – Replica a Legal Dungeon – jsou u příležitosti vydání nového dílu dostupné ve speciální slevě. Pokud vás zaujalo samotné The Wake, budete si muset ještě pár dní počkat. Hra vychází 2. dubna, předregistrovat se ale na Google Play můžete již nyní.

Související články

Dnes nejčtenější