Zavřít reklamu

Samsung se podle zprávy z Jižní Koreje dohodl s čínskou společností BOE na dodání OLED displejů pro své příští smartphony řady Galaxy M. Tento krok je podle všeho součástí jeho snahy snížit výrobní náklady, aby si udržel pozici globální smartphonové jedničky.

Zpráva webu koreatimes.co.kr se zmiňuje o tom, že Samsung použije OLED panely od BOE ve smartphonech Galaxy M, které mají dorazit někdy v druhé polovině letošního roku. Bude to poprvé, kdy technologický gigant nakoupí OLED panely od čím dál ambicióznějšího výrobce displejů. Není to každopádně jejich první spolupráce – Samsung již dříve ve svých telefonech použil LCD displeje čínské společnosti.

Samsung, přesněji řečeno jeho divize Samsung Display, zůstává největším světovým výrobcem mobilních OLED panelů. Za své produkty si pochopitelně účtuje prémiové ceny. Výrobci jako BOE se v poslední době snaží svůj podíl na trhu zvýšit, takže své produkty nabízejí za konkurenceschopnější ceny.

Samsung z dynamiky trhu, kterou vytvořila jeho dceřinka, může těžit. Použitím levnějších OLED displejů z Číny si může u smartphonů Galaxy M, které dodává na trh ve velkých objemech, zvýšit marži a zároveň udržet jejich ceny nízko.

Související články

Dnes nejčtenější