Zavřít reklamu

Kdo by si v dnešní době nepotřeboval pořádně odpočinout a alespoň na chvíli se oprostit od stresu každodenního života? Meditativní zábavu obyčejně přinášejí odlehčené budovatelské strategie. Člověku někdy k pořádnému zrelaxování stačí prostě stavět baráčky a neustále rozšiřovat jeho městečko. Většinou se ale musí v takových hrách soustředit i na vedlejší věci, jako je míra znečištění nebo štěstí obyvatel. Sekundární starosti ovšem úplně eliminuje pohodový Townscaper, který se konečně dočkal oznámení verze pro mobilní zařízení.

Townscaper již dříve vyšel na osobních počítačích a setkal se obecně s pozitivní odezvou. Hra od vývojáře Oskara Stalberga sází na zcela intuitivní výstavbu městečka na klidné vodě. Townscaper vám na rozdíl od jeho konkurence nedá přebytek možností. Ve hře se nemusíte rozhodovat mezi druhy budov, pečlivě řešit územní plánování nebo trasy veřejné dopravy. Před stavbou budov si vyberete pouze jejich barvu, poté se už stačí na obrazovce dotknout nějakého místa a na něm začne růst nový baráček.

Po opakovaných dotycích můžete budovy zvyšovat nebo je společně propojovat. Kouzelná jednoduchost je tak hlavní devízou hry. Můžete díky ní postavit jak desítky malých domečků, tak do nebe se tyčící katedrály. Townscaper nemá žádný cíl, jde prostě o prostředí, ve kterém si za klidných zvuků můžete postavit vlastní speciální místečko. Verze na Android by měla vyjít v průběhu letošního roku.

Témata: , , ,

Dnes nejčtenější

.