Zavřít reklamu

Smartphone Galaxy A82 5G, nástupce dva roky starého telefonu Galaxy A80, který zaujal unikátním designem předního fotoaparátu, se objevil v benchmarku Geekbench. Ten mimo jiné odhalil, že jej bude pohánět dva roky starý čip.

Podle Geekbenche bude Galaxy A82 5G používat čipset Snapdragon 855. Jde o stejný čip, který poháněl první nevlajkový smartphone Samsungu s podporou 5G sítí Galaxy A90 5G. Čip je spárován se 6 GB operační paměti a zařízení je softwarově postaveno na Androidu 11. Na jaké verzi uživatelské nadstavby poběží, v tuto chvíli není známo, zřejmě to však bude One UI 3.1.

V benchmarku je Galaxy A82 5G uveden pod modelovým označením SM-A826S, což naznačuje, že jde o korejskou variantu, nicméně telefon téměř jistě dorazí i na jiné trhy.

Momentálně nevíme, jestli smartphone bude disponovat podobným mechanismem předního fotoaparátu jako Galaxy A80, avšak vzhledem k tomu, že telefon nezaznamenal velký úspěch, je možné, že Samsung v designu fotoaparátu jeho nástupce učiní zásadnější změny, aby se ujistil, že na něj „uslyší“ širší publikum. V tuto chvíli není rovněž známo, kdy by Galaxy A82 5G mohl být uveden na scénu, různé neoficiální informace však hovoří o druhé polovině roku.

Související články

Dnes nejčtenější