Zavřít reklamu

Včera jsme psali o adventuře Mitoza, která už z traileru vypadala jako surreální noční můra. Hru si pod svá křídla vzali vydavatelé ze společnosti Rusty Lake a není se vlastně ani čemu divit. Rusty Lake totiž kromě vydávání her pracují i na jejich vývoji. Jejich prvním hitem byla série únikových adventur Cube Escape. Ty studio už před nějakým časem sesbíralo na počítačích do jedné přehledné kolekce a příští týden se toho dočkáme i na telefonech s Androidem.

Nadcházející Cube Escape Collection nám tak v jednom balení nabídne všech devět dosud vydaných dobrodružství detektiva Dale Vandermeera. Ten vyšetřuje záhadnou smrt a z ničeho nic se ocitne uprostřed záhadného světa kolem jezera Rusty Lake. Záhadu zatím Dale řešil ve hrách s podtituly Seasons, The Lake, Arles, Harvey’s Box, Case 23, The Mill, Birthday, Theatre a The Cave.

V samotných hrách řešíte tradiční „únikářské“ hádanky. Ocitáte se tak v sérii různých pokojů, ze kterých pomocí vlastního důvtipu musíte najít cestu ven. Stejně jako včerejší Mitoza mají i tyto hry původ spojený s technologií Flash. Kvůli ukončení její podpory tak putují v přehledném balíčku na jiné platformy. Jako jednu z inspirací citují vývojáři seriál Městečko Twin Peaks. Pokud tedy máte rádi podobné seriály či filmy, určitě neváhejte. Cube Escape Collection vychází zdarma ve čtvrtek 11. března.

Dnes nejčtenější

.