Zavřít reklamu

Šéf spotřebitelské divize čínského technologického obra Huawei Richard Yu se pochlubil, že platforma společnosti pro distribuci mobilních aplikací App Gallery měla na konci loňského roku přes půl miliardy měsíčně aktivních uživatelů. Velký nárůst prý také zaznamenal počet registrovaných vývojářů – těch bylo loni 2,3 milionu neboli o 77 % více než v roce 2019.

Pronikavě se podle Yua zvýšila i distribuce aplikací (neboli počet stažení), a to o 83 % na 384,4 miliardy. Nejvíce k tomu přispěly hry (u nich došlo k nárůstu o 500 %) a na platformě se v loňském roce objevily hity jako AFK Arena, Asphalt 9: Legends nebo Clash of Kings.

Na platformu v minulém roce rovněž přibyly globálně známé aplikace, jako např. HERE WeGo, Volt, LINE, Viber, Booking.com, Deezer nebo Qwant.

Yu také uvedl, že zatímco koncem předloňského roku bylo na světě 25 zemí, které mělo přes milion uživatelů App Gallery, loni to již bylo 42. Silný růst je prý vidět napříč trhy v Evropě, Jižní Americe, Africe, v asijsko-pacifickém regionu a také na Blízkém východě.

Vizí Huawei je podle něj učinit z App Gallery otevřenou, inovativní platformu pro distribuci aplikací, která je dostupná spotřebitelům po celém světě (v současné době je dostupná ve více než 170 zemích).

Související články

Dnes nejčtenější