Zavřít reklamu

Představení příštího odolného telefonu Samsungu s údajným názvem Galaxy Xcover 5 je zase o kousek blíž – smartphone dostal certifikaci organizace Bluetooth SIG. Certifikace odhalila, že bude podporovat funkci Dual-SIM.

Z certifikace kromě toho vyplývá, že Xcover 5 bude podporovat standard Bluetooth 5 a že vedle modelu podporujícího Dual-SIM (nesoucího označení SM-G525F_DS) se chystá ještě standardní LTE model (SM-G525F).

Podle předchozích leaků telefon dostane do vínku LCD displej s úhlopříčkou 5,3 palců a rozlišením 720 x 1600 px, čipset nižší třídy Exynos 850, 4 GB operační paměti, 64 GB rozšiřitelné vnitřní paměti, fotoaparát s rozlišením 16 MPx, 5MPx selfie kamerku, vyměnitelnou baterii s kapacitou 3000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 15 W a měl by softwarově běžet na Androidu 11 a uživatelské nadstavbě One UI 3.

Kromě toho by měl být vybaven sadou bezpečnostních funkcí Knox a podporovat funkcionalitu mPOS, která mu umožní fungovat jako platební terminál. S pravděpodobností hraničící s jistotou bude disponovat stupněm krytí IP68 a vojenským standardem odolnosti MIL-STD-810G a chybět by neměla ani svítilna.

Smartphone by měl být uveden na scénu v první polovině roku a v Evropě bude údajně stát 300 eur (zhruba 7 900 Kč).

Související články

Dnes nejčtenější