Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Koupit si elektroniku na splátky, dnes není nic neobvyklého. Někdy se tento způsob financování může vyplatit mnohem víc než nákup za hotové. Jak je to možné a kdy se vyplatí pořídit mobil, tablet nebo notebook na splátky?

Pořídit si elektroniku na splátky neznamená nutně jen sjednání úvěru. Splácet lze i jinými způsoby. Využít můžete například splátkový prodej u obchodníka nebo pronájem. Stačí jen pátrat po možnostech a vybrat pro vás tu nejlepší.

Chybí vám peníze? Kupte si mobilní telefon na půjčku

Pokud budete chtít půjčku na mobil, obvykle vám v bance bude nabídnut jeden z rychlejších úvěrů typu kontokorent nebo kreditní karta, vhod může přijít ale i nebankovní půjčka od jednoho z nebankovních poskytovatelů. Úvěr dobře zvažte, vyberte pro vás ten nejvýhodnější a dbejte na přiměřenou výši úroku a poplatků.

iPod touch

Nechcete platit nic navíc? Získejte tablet na splátky

I splátkový prodej je půjčka, a tak je k němu nutné přistupovat s velkou opatrností. Myslet si, že si koupíte tablet na splátky a v případě, že na něj nebudete mít, přestanete tablet splácet a vrátíte ho, je bláhové. Setkat se lze s dvěma typy splátkového prodeje.

  • Splátkový prodej bez navýšení, kdy je kupní cena pouze rozložena do několika měsíčních splátek.
  • Splátkový prodej v podobě půjčky, kdy je obchodník zprostředkovatelem mezi vámi a úvěrovou společností.

Chcete mít vše bez starostí? Pořiďte si notebook na pronájem

Pokud lpíte na nejnovějších modelech elektroniky, pak se vyplatí vybrat obchodníka, který nabízí nejen notebooky na pronájem. Ten lze připodobnit leasingu na auto. Za měsíční fixní poplatek získáte mobil, notebook nebo tablet a nemusíte se o nic starat. Veškerý servis i s pojištěním je obvykle v ceně měsíčního nájemného, což je skvělá příležitost pro živnostníky a drobné obchodníky.

Samsung Galaxy S10 Unsplash fb

Proč se vyplatí koupit si elektroniku na splátky?

Pořídit si mobilní telefon, tablet nebo notebook na splátky není jen řešením pro ty, kteří jsou bez peněz. Tato varianta přijde vhod i v situaci, kdy máte dostatek peněz na koupi, ale po zaplacení by vám jich moc už nezbylo. Nač se tak vydávat ze všech financí, když je možnost zachovat si slušnou finanční rezervu a zároveň si bezpečně pořídit potřebnou elektroniku na splátky?

Pamatujte ale na to, že se stále jedná o zadlužení, proto buďte zodpovědní a pamatujte na možná rizika! Ať už si budete kupovat nový mobil, tablet nebo počítač, vždy by se mělo jednat o nezbytnost, bez které aktuálně nemůžete fungovat. Nemáte-li dostatek financí na koupi v hotovosti, nelpěte na nejnovějším a nejdražším modelu elektroniky.

Dnes nejčtenější

.