Zavřít reklamu

Dodávky smartphonů s podporou 5G sítí by měly v letošním roce dosáhnout 550 milionů. S odkazem na predikci tchajwanského webu Digitimes to uvedl server Gizchina.

Podle analytické společnosti IDC tvořily 5G smartphony v loňském roce zhruba 10 % celkové produkce smartphonů, která dosáhla 1,29 miliard kusů. Ve srovnání s rokem 2019 šlo o téměř 6% pokles.

Je snadné spočítat, že dodávky smartphonů s podporou nejnovější sítě se letos podle odhadů zečtyřnásobí. Klíčovým „promo“ faktorem bude pochopitelně snižování cen 5G smartphonů a rozšiřování 5G pokrytí.

Hlavní baštou 5G smartphonů bude i nadále Čína. Viceprezident oddělení pro bezdrátové produkty společnosti Huawei Gan Bin se před zahájením šanghajské části veletrhu MWC (Mobile World Congress) nechal slyšet, že globální zavádění 5G sítí vstoupilo do rychlé fáze a že letos jen v Číně přesáhne počet uživatelů 5G zařízení 500 milionů. Na veletrhu čínský technologický obr ukáže celou řadu nových produktů včetně nových 5G základových stanic.

Huawei očekává, že míra růstu uživatelů 5G sítí letos na domácí půdě dosáhne 30 %, příští rok 42,9 %, v roce 2023 56,8 %, v roce následujícím 70,4 % a v roce 2025 téměř 82 %.

Související články

Dnes nejčtenější

.