Zavřít reklamu

Do éteru pronikla informace o ceně příštího odolného smartphonu Samsungu, který se bude údajně nazývat Galaxy Xcover 5. Měl by stát kolem 300 eur (zhruba 7 700 korun) a být levnější alternativou loňského modelu Xcover Pro, který se prodává o 200 eur dráž.

Nový leak také potvrdil prakticky všechny dosavadní spekulace o specifikacích nového odolného smartphonu. Do vínku by tedy měl dostat LCD displej s úhlopříčkou 5,3 palců a rozlišením 720 x 1600 px, budgetový čipset Exynos 850, 4 GB operační paměti, 64 GB rozšiřitelné vnitřní paměti, fotoaparát s rozlišením 16 MPx, 5MPx přední kamerku, vyměnitelnou baterii s kapacitou 3000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 15 W a Android 11 s uživatelskou nadstavbou One UI 3.

Smartphone by měl také disponovat sadou bezpečnostních funkcí Knox včetně Knox Capture, což je podnikové řešení pro snímání čárových kódů využívající fotoaparát. Kromě toho prý bude podporovat funkcionalitu mPOS, která mu umožní fungovat jako platební terminál, a splňovat standard odolnosti IP68 i vojenský standard odolnosti MIL-STD-810G a navrch mít LED svítilnu.

V tuto není známo, kdy bude Galaxy Xcover 5 uveden na scénu. Velmi pravděpodobně to však bude v první polovině roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.