Zavřít reklamu

Koncem ledna pronikla do éteru zpráva, že Samsung byl v posledním čtvrtletí loňského roku i celý rok 2020 druhou největší tabletovou značkou. Nyní vyšla ven čísla pro region EMEA, zahrnující Evropu, Blízký východ a Afriku, kde byl jihokorejský technologický gigant tabletovou jedničkou.

Podle nejnovějších dat zveřejněných výzkumnou společností IDC byl Samsung v regionu EMEA ve 4. kvartálu roku 2020 největší tabletovou značkou s tržním podílem 28,1 %. Na tento trh v předmětném období dodal přes 4 miliony tabletů, což je z roku na rok o 26,4 % více.

Apple, který je světovou tabletovou jedničkou, byl druhým v pořadí. Na zmíněný trh dodal 3,5 milionu iPadů a „urval“ podíl 24,6 %, přičemž meziročně zaznamenal růst o 17,1 %.

Na třetím místě se umístilo Lenovo s 2,6 miliony dodaných tabletů a podílem 18,3 %, na čtvrtém Huawei (1,1 mil. tabletů, podíl 7,7 %) a první pětku největších tabletových značek v regionu EMEA uzavírá Microsoft (0,4 mil. tabletů, podíl 3,2 %). Největší meziroční růst ze všech výrobců – o 152,8 % – vykázalo Lenovo, naopak dodávky Huawei z roku na rok výrazně klesly, a to o více než pětinu.

Silná pozice Samsungu v regionu EMEA podle zprávy IDC pramenila zejména z jeho přítomnosti v digitalizačních školních projektech ve střední a východní Evropě. Vzdělávací sektor byl vůbec jedním z motorů růstu prodejů tabletů od vypuknutí koronavirové pandemie.

Související články

Dnes nejčtenější

.