Zavřít reklamu

Na telefonech s Androidem nově vydaná hra RogueRun kombinuje unikátním způsobem dva velmi oblíbené žánry – nekonečnou běhačku a žánr roguelike. Projekt japonských vývojářů ze studia Zoo Corporation dosazuje svou inovativní ideu už do svého názvu. Ve hře budete prozkoumávat procedurálně generované dungeony s evidentně velmi jednoduchým ovládáním, bude vám stačit posouvat prstem po obrazovce doleva či doprava. I přes minimalistické ovládání má však váš hrdina k dispozici dost různých pohybů, umí skákat, dělat kotouly a lézt po zdech.

Kromě gymnastických kratochvílí se v RogueRun samozřejmě i hodně bojuje. Během vašich výprav budete mít možnost si vybrat z přehršle různých druhů zbraní. K dispozici jsou nejen klasické meče, ale i kopí nebo bojové hole. V upravování zbraní mezi jednotlivými výpravami tkví klíč k úspěchu. V dungeonech můžete najít materiály, kterými je posílíte, nebo druhou zbraň stejného druhu, s jejíž pomocí můžete svou původní dále vylepšovat.

RogueRun kromě klasického roguelikového povyražení ovšem skrývá i zcela unikátní herní mód, který obtížnost v objevování vždy nového prostředí snižuje. Namísto výchozího herního režimu můžete skočit do okleštěného Exploration módu, ve kterém se herní svět mění jen jednou za den. Budete v něm tak mít spoustu času naučit se důkladně jeho rozložení a dostat se dál, než kdyby se při každé nové výpravě měnil. RogueRun můžete zdarma stahovat na Google Play.

Související články

Dnes nejčtenější

.