Zavřít reklamu

Samsung neztrácí čas a stále pokračuje v rychlém vydávání updatu s Androidem 11 a nadstavbou One UI 3.0. Jeho nejnovějším adresátem je předloňský Galaxy M30s. Součástí aktualizace je lednový bezpečnostní patch.

Nový update pro Galaxy M30 je v tuto chvíli distribuován v Indii, v brzké době by se však měl rozšířit na další trhy. Nese firmwarovou verzi M307FXXU4CUAG a má velikost téměř 2 GB. Na tomto místě je třeba poznamenat, že telefon se u nás neprodává, v jiných zemích starého kontinentu však sehnat lze (např. v sousedním Německu).

Jen pro zopakování – Android 11 přináší novinky jako chatovací bubliny, jednorázová povolení, samostatný widget pro přehrávání médií nebo sekci konverzací v notifikačním panelu.

Novinky nadstavby One UI 3.0 zahrnují mimo jiné vylepšené nativní aplikace i design uživatelského rozhraní, vylepšené barevné schéma i ikony, lepší možnosti nastavení klávesnice, vylepšené widgety na zamykací obrazovce a always-on displeji, možnost přidat na obrazovku volání vlastní obrázky a videa nebo lepší stabilizaci fotoaparátu. Je však nutno upozornit, že vzhledem k tomu, že Galaxy M30s je budgetové zařízení, může kvůli hardwarovým omezením některé funkce nadstavby postrádat.

Dnes nejčtenější

.