Zavřít reklamu

Samsung Display, který dosud zásoboval ohebnými displeji pouze svou mateřskou společnost Samsung Electronics, je bude letos dodávat i čínským výrobcům smartphonů. Informuje o tom s odvoláním na korejský web ETNews server XDA-Developers.

Podle zprávy má Samsung Display v plánu letos dodat čínským smartphonovým hráčům celkem milion ohebných displejů. Cituje rovněž zdroj z branže, který tvrdí, že divize Samsungu pracuje s několika čínskými výrobci smartphonů již nějakou dobu a že můžeme očekávat, že některé z nich představí smartphony s ohebnou obrazovkou Samsungu později v tomto roce.

V této souvislosti stojí za zmínku, že Samsung začal některým čínským výrobcům posílat vzorky ohebných displejů již před dvěma nebo třemi lety. Byl mezi nimi i Huawei, kvůli sankcím ze strany americké vlády se však možný „deal“ nikdy nerealizoval.

Za zmínku stojí i to, že Samsung Display není jediným výrobcem ohebných displejů, vyrábějí je také čínské společnosti CSOT (ta je vlastněná elektronickým gigantem TCL) a BOE. Ohebnými panely druhé zmíněné již disponují telefony Motorola Razr a Huawei Mate X a také laptop Lenovo ThinkPad X1 Fold. Samsung Display je však momentálně na tomto poli jednoznačnou jedničkou, jak je ostatně vidět na současném vlajkovém skládacím smartphonu Samsungu Galaxy Z Fold 2.

Související články

Dnes nejčtenější

.