Zavřít reklamu

Poslední herní konzole Sony a Microsoftu – PS5 a Xbox Series X – přinášejí podporu pro hraní v rozlišení 4K ve 120 fps s HDR. Koncem minulého roku nicméně vyšlo najevo, že špičkové chytré televizory Samsungu s první jmenovanou konzolí nestíhají a uživatelé nemohou hrát současně v rozlišení 4K se 120Hz obnovovací frekvencí a HDR. Nyní však Samsung na svých fórech informoval, že s japonským technologickým obrem tento problém začal řešit.

Hraní v rozlišení 4K s obnovovací frekvencí 120 Hz a zapnutým HDR vyžaduje port HDMI 2.1, který high-endové modely chytrých televizorů Samsungu jako Q90T, Q80T, Q70T a Q900R mají. I přesto ale nejsou schopné signály s tímto nastavením zpracovat, pokud jsou připojeny k PS5. S Xbox Series X přitom funguje vše bez potíží. Tento problém mají podle všeho jen televizory Samsungu, televize jiných značek s poslední konzolí Sony fungují v pořádku.

Televizory jihokorejského technologického giganta mají s PS5 problém kvůli způsobu, jak konzole přenáší svůj HDR signál. Moderátor Samsungu na jeho fórech pro Evropu potvrdil, že obě společnosti již pracují na jeho odstranění. Vyřešen bude s největší pravděpodobností prostřednictvím softwarové aktualizace pro PS5. Sony update zřejmě vydá někdy v březnu, takže majitelé televizorů od Samsungu budou muset ještě nějakou dobu hry hrát v módu 4K/60 Hz/HDR nebo 4K/120 Hz/SDR.

Související články

Dnes nejčtenější

.