Zavřít reklamu

Na včerejší akci Samsungu Unpacked byla zcela pochopitelně upřena hlavní pozornost na jeho novou vlajkovou řadu Galaxy S21, takže mohla zapadnout menší oznámení, jako například ta týkající se nových softwarových funkcí. Jednou z nich je vysoce automatizovaný nástroj s názvem Object Eraser, který uživateli umožňuje z pozadí fotografie vymazat osoby či věci, které tam nemají co dělat. Nová funkce bude do světa vypuštěna coby součást editoru fotografií přítomného v aplikaci Galerie Samsung.

Nástroj funguje velmi podobně jako funkce Content-Aware Fill, jeden z nejoblíbenějších moderních přídavků do globálně populárního grafického editoru Adobe Photoshop. Stačí vzít fotografii, vybrat v ní oblast s pro vás rušivým nebo jinak nežádoucím detailem a nechat pracovat algoritmy strojového učení Samsungu.

To je samozřejmě ideální scénář a jihokorejskému technologickému obrovi bude zřejmě ještě nějakou dobu trvat, než své algoritmy vyladí tak, aby byl výsledek srovnatelný s výše uvedenou funkcí Adobe Photoshopu.

Nástroj bude jako první dostupný na telefonech řady Galaxy S21 a později by prostřednictvím updatu měl dorazit na některá starší zařízení Galaxy (přesněji řečeno na ta postavená softwarově na Androidu 11/One UI 3.0).

Dnes nejčtenější

.