Zavřít reklamu

Samsung a Google včera společně oznámily, že platforma chytré domácnosti SmartThings prvně jmenovaného bude počínaje příštím týdnem integrována do populární aplikace Googlu Android Auto. Integrace uživatelům aplikace umožní ovládat kompatibilní chytrá zařízení platformy přímo z displeje jejich auta.

Během včerejší prezentace Samsung v krátkosti předvedl, jak bude integrace SmartThings v Android Auto vypadat. Uživatelé v aplikaci uvidí zástupce pro rychlé ovládání chytrých domácích zařízení, která jsou připojená k platformě jihokorejského technologického obra. Na jednom obrázku Samsung ukázal několik rutin spolu s přístupem k zařízením, jako je termostat, robotický vysavač a chytrá myčka.

Obrázek rovněž ukázal tlačítko „Location“, v tuto chvíli však není úplně jasné, k čemu slouží. Možná je však určeno pro ty, kteří mají více obydlí s různými zařízeními chytré domácnosti. Jasné není ani to, jestli bude novou integraci možné ovládat prostřednictvím chytrého asistenta Googlu.

Oznámení přichází zhruba měsíc poté, co Google ohlásil, že od ledna letošního roku budou s platformou Samsungu fungovat zařízení značky Nest. To znamená, že pokud vlastníte Nest Hub nebo jiné zařízení této značky, můžete je snadno ovládat prostřednictvím SmartThings přímo z Android Auto nebo telefonů řady Galaxy S21.

Související články

Dnes nejčtenější

.