Zavřít reklamu

Příští vlajková řada společnosti Huawei – Huawei P50 – by měla být představena v první polovině letošního roku. Nyní do éteru pronikla informace, že telefony řady budou nabízeny ve variantách s dvěma operačními systémy.

Podle tweetu známého leakera Yashe Raje Chaudharyho, který se specializuje na úniky související se značkou Huawei, budou modely Huawei P50 a P50 Pro na globálních trzích dostupné ve verzích s Androidem a HarmonyOS (vlastním systémem čínského technologického obra), zatímco v Číně se budou dodávat s druhým jmenovaným (zde je tento systém známý pod názvem Hongmeng OS).

V tuto chvíli není jasné, jestli si zákazníci budou moci vybrat, který OS chtějí (tak jako je možné si vybrat určitou paměťovou konfiguraci), nebo jestli určitý systém bude dostupný v jedné zemi a v dalších nikoli. Je tu také možnost, že na telefonech budou nainstalovány oba systémy a uživatelé si budou moci mezi nimi přepínat.

Nový leak také tvrdí, že základní model dostane do vínku čipset Kirin 9000E (slabší verzi špičkového Kirinu 9000), 6 nebo 8 GB operační paměti a 128 či 256 GB vnitřní paměti, a model Pro pak OLED displej, čipset Kirin 9000, 8 GB operační paměti, 128 nebo 256 GB interní paměti a pět zadních fotoaparátů.

Nová řada by měla být na scénu uvedena na konci jara nebo o něco později. Dostupná bude pravděpodobně nejprve v Číně.

Související články

Dnes nejčtenější