Zavřít reklamu

Odhalení nového nejvýkonnějšího čipsetu od Samsungu jsme se původně měli dočkat už na konci minulého roku. Korejská společnost ale nakonec jen poděkovala svým příznivcům za trpělivost. Čipset Exynos 2100, který dle úniků nabídne výkon srovnatelný s konkurenčním Snapdragon 888 od Qualcommu, představí firma na samostatné události už v úterý 12. ledna. Představení čipsetu bude o dva dny předcházet oficiálnímu odhalení telefonů řady Galaxy S21, v jejichž nitru budou zmíněné čipsety tikat.

Podobně jako Snapdragon 888 bude Exynos 2100 využívat výhod pětinanometrového EUV výrobního procesu. Ten zajistí vyšší výkon při lepší efektivitě využití energie. Exynos 2100 by podle všeho měl mít ve svém nitru jedno „ultravýkonné“ jádro s frekvencí 2,9 GHz, tři jádra o frekvenci 2,8 GHz a čtyři baterii šetřící jádra o taktu až 2,4 GHz. Ty by měl doplnit grafický čip Mali-G78 a podpora sítí páté generace.

Minulá generace čipsetu Exynos se nedokázala dostat k podobné úrovni kvality jako konkurenční Snapdragon, Samsung ovšem tentokrát slibuje. že „redefinuje standard prémiového zážitku na mobilních zařízeních“. Zdali se sliby korejského technologického giganta splní, zjistíme při odhalení, které se odehraje v úterý 12. ledna od 19:00 našeho času. Jak se těšíte na nový vlajkový čipset od Samsungu vy? Myslíte si, že tentokrát konkurenční Snapdragon překoná? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.