Zavřít reklamu

Samsung v rámci svého virtuálního eventu CES 2021 kromě nových televizorů Neo QLED představil také nové soundbary. Všechny slibují vylepšenou kvalitu zvuku a některé se chlubí i podporou funkce AirPlay 2 a hlasové asistentky Alexy nebo autokalibrací.

Vlajkový soundbar dostal do vínku 11.1.4kanálový zvuk a podporu standardu Dolby Atmos. Model HW-Q950A disponuje 7.1.2kanálovým audiem (a dvěma výškovými kanály) a oddělenou sadou 4.0.2kanálových bezdrátových reproduktorů. Samsung také pro vybrané modely řady Q oznámil 2.0.2kanálovou bezdrátovou surround soupravu. Tato sada je též kompatibilní s modelem HW-Q800A, 3.1.2kanálovým soundbarem podporujícím standardy Dolby Atmos a DTS:X.

Pokud se vybrané modely nových soundbarů spárují s chytrými televizory Samsungu řady Q, mohou využít funkci zvanou Q-Calibration, která slouží ke kalibraci zvukového výstupu podle místa, kde se nacházejí. Funkce pomocí mikrofonu v centru televizoru zaznamenává akustiku místnosti, výsledkem čehož by měla být lepší čistota zvuku a prostorových zvukových efektů. Některé modely rovněž disponují funkcí Space EQ, která pomocí mikrofonu v subwooferu upravuje odezvu basů.

Podobně jako nové chytré televizory Samsungu podporují vybrané modely nových soundbarů funkci AirPlay 2. Mezi další funkce patří podpora hlasové asistentky Alexy, Bass Boost nebo Q-Symphony. Bass Boost zvyšuje nízké frekvence soundbaru o 2 dB, Q-Symphony zase soundbaru umožňuje fungovat společně s reproduktory televizoru pro bohatší zvuk. Funguje nicméně pouze s chytrými televizory Samsungu řady Q.

Samsung zatím neoznámil, kolik budou nové soundbary stát, ani kdy je uvede do prodeje.

Související články

Dnes nejčtenější