Zavřít reklamu

Samsung pokračuje v rychlém vydávání aktualizace s lednovým bezpečnostním patchem – dalším adresátem je jeho nejpopulárnější smartphone střední třídy za rok 2019 Galaxy A50. V tuto chvíli je distribuován v některých zemích Evropy.

Nový update kromě bezpečnostních oprav nepřináší žádná další vylepšení. To však není nijak překvapivé, není to totiž tak dlouho, co telefon obdržel aktualizaci s nadstavbou One UI 2.5. A tato verze mu vydrží až do dubna, kdy podle harmonogramu Samsungu dostane upgrade na Android 11 a One UI 3.0.

 

Pokud Galaxy A50 vlastníte, můžete si zkontrolovat dostupnost updatu otevřením Nastavení a  klepnutím na volbu Aktualizace softwaru. Tyto aktualizace jsou vydávány ve fázích, takže nový update v tuto chvíli může i nemusí být dostupný ke stažení. Obvykle trvá několik dní, než se dostanou ke všem uživatelům.

Nový bezpečnostní patch vyřešil celkem devět chyb, z nichž žádnou Samsung neoznačil jako kritickou. Opravil například exploit týkající se poškození paměti, který zneužíval nechráněný protokol knihoven a který tu byl od doby Androidu 8.0, tedy zhruba 3,5 roku, vulnerabilitu typu přetečení zásobníku specifickou pro zařízení Galaxy, která se poprvé objevila před více než třemi lety, nebo problém s nefungující čtečkou otisků prstů na telefonech řady Galaxy Note 20, pokud uživatel používal „nekompatibilní“ ochranu displeje.

Související články

Dnes nejčtenější

.