Zavřít reklamu

Uživatelé sociální platformy WhatsApp po celém světě provedli na silvestra přes 1,4 miliardy hlasových a videohovorů a stanovili tak nový rekord v množství hovorů uskutečněných na ní za jeden den. Pochlubil se tím sám Facebook, pod který globálně populární chatovací aplikace patří.

Míra používání všech sociálních platforem Facebooku v posledním dni roku vždycky vyletí vzhůru, tentokrát však pandemie koronaviru přispěla k překonání dosavadních rekordů. Podle sociálního obra se množství hovorů uskutečněných prostřednictvím WhatsAppu meziročně zvýšilo o více než 50 % a velký nárůst zaznamenaly i jeho další platformy.

Na silvestra bylo také uskutečněno, konkrétně v USA, nejvíce skupinových hovorů prostřednictvím Messengeru – přes tři miliony, což je téměř dvakrát více, než je denní průměr služby. Nejpoužívanějším efektem pro rozšířenou realitu byl u amerických uživatelů na Messengeru efekt s názvem 2020 Fireworks.

Značný meziroční nárůst vykázaly i živé přenosy – prostřednictvím Facebooku a Instagramu jich uživatelé uskutečnili přes 55 milionů. Facebook dodal, že platformy Instagram, Messenger a WhatsApp zaznamenaly nárůst používání po celý loňský rok, konkrétní čísla však v tomto případě neuvedl.

WhatsApp je v současné době nejpopulárnější sociální platformou na světě – měsíčně ji používá přes 2 miliardy lidí (druhou je Messenger s 1,3 mld. uživatelů).

Související články

Dnes nejčtenější

.