Zavřít reklamu

Vánoce jsou v plném proudu, většina lidí se pravděpodobně již dávno uvelebila pod vánočním stromečkem po spořádání několika talířů cukroví a každý si může užívat toho krásného a blaženého meziobdobí, kdy se po něm nechce nic jiného, než zvládnout nápor rodinných oslav a ideálně se vyrovnat i s letošní nenadálou situací v podobě koronavirové pandemie, která výrazně tradiční Vánoce v pravém slova smyslu pěkně ohrozila. Naštěstí si ale i tak můžeme užít čas se svými blízkými, což velké společnosti ve svých každoročních reklamních spotech velmi rády zdůrazňují. Výjimkou není ani jihokorejský Samsung, který si potrpí na reklamy podobně jako Apple a nenechá se svým mladším bratříčkem zahanbit. Pojďme se tedy podívat na poslední dekádu, která se nesla ve znamená rozmachu smartphonů a všemožných chytrých hračiček, na které technologický gigant také nezapomněl.

Rok 2012 – S Beam na vzestupu

Psal se rok 2012, kdy si trh podmanily na tehdejší dobu výkonné a estetické smartphony, které nabízely to, o čem se dosud uživatelům, snad mimo fanoušků Applu a iPhonu, zatím nesnilo – odladěný operační systém, dotykové ovládání a především hraní poměrně moderních her na malé obrazovce. A shodou okolností i technologii S Beam, s níž přišel primárně Samsung. Šlo o ekvivalent Bluetooth, a byť se nám může v dnešní době zdát podobná forma sdílení souborů spíše úsměvná, dříve se jednalo o naprostý hit, který i technologickým nadšencům vyrazil dech. Mrkněte se tedy na Santu, jak se svým moderním chytrým telefonem Galaxy Note II jedním ladným pohybem přenáší soubor. Zajímavostí je, že tuto funkci v telefonech Galaxy stále najdeme a to pod názvem Android Beam.

Rok 2013 – Éra chytrých hodinek

Neméně významným rokem byl i rok 2013, kdy se na trhu objevila vůbec první nositelná zařízení a rychla zaujala masovou veřejnost. Jednou z primárních společností, která pomohla tuto technologii zpropagovat, byl právě Samsung, který tak učinil během jedné povedené, byť médii kritizované vánoční reklamy, kde zamilovaný pár na sjedovce komunikuje s „přítelem na telefonu“, jen místo smartphonu používá právě chytré hodinky. Na odlehčenou atmosféru a skvělý způsob propagace se však podívejte sami, a ač není video dostupné nikdy jinde než na webové stránce Daily Mail, věříme, že si ho užijete stejně jako my.

Rok 2014 – Samsung opět v akci

Poněkud chudším, ale zato stále povedeným byl i rok 2014, kdy se sice na trhu objevila řada vychytávek a chytrých hračiček, ale právě Samsungu se podařilo dostat je mezi širokou veřejnost a především zajistit dostupnou cenu. Není tak divu, že se technologický gigant zaměřuje ve své vánoční reklamě právě na pokrytí větší části svého portfolia, včetně chytrých hodinek, tabletů, smartphonů i několika dalších zařízení. Reklama krásně znázorňuje propojení technologií s každodenním životem, a především pak během období svátků, kdy je komunikace s našimi blízkými tím nejdůležitějším.

Rok 2015 – Balení dárků v praxi

Dalo by se argumentovat tím, že právě v roce 2015 se staly smartphony a chytré hodinky běžnou výbavou každého člověka, na což Samsung upírá pozornost i ve své tehdejší reklamě. Ačkoliv poněkud postrádá tradičního vánočního ducha a nabízí spíše praktické návod na balení dárků, i tak se jedná o skvělou podívanou a především mírné postrčení k tomu, abyste své blízké obdarovali něčím opravdu speciálním a nezapomenutelným.

Rok 2016 – Virtuální realita útočí

Smartphony a chytré hodinky jsme si popsali, tak co takhle… virtuální realita? Právě ta totiž v roce 2016 zažila více méně svou premiéru, a byť se pokusy objevovaly i předtím, až v tomto roce přestalo jít výhradně o záležitost geeků a technologických nadšenců. K virtuálnímu prostoru tak zabloudily masy, čehož se rozhodl Samsung šikovně využít a nabídnout jako dárek zákazníkům k Vánocům povedenou reklamu, která nespočívá v tom, že někdo osaměle sedí v prázdné místnossti s headsetem na hlavě, nicméně právě v pospolitosti rodiny a sdílení zážitků se svými nejbližšími. Na ukázku se ostatně můžete níže podívat sami.

Rok 2017 – Práce nemusí být nuda

Představte si, že jste nuceni strávit Vánoce v práci. A ještě k tomu v hotelu, kde se prohání nadšené rodinky a slaví se svými blízkými svátky na nějakém novém a vzrušujícím místě. Naštěstí ale Samsung přišel s reklamou, která negativní podtón rychle promění v příležitost, jak si k lidem najít cestu. A to paradoxně právě pomocí technologií, kde nesmí chybět nově ani kamery, virtuální realita a spousta dalších vychytávek, které jsou dnes již běžnou normou. Rozhodně se nicméně jedná o příjemnou podívanou, a ať už chcete nebo ne, rozhodně vás tak nějak chytne za srdce a jen tak nepustí.

Rok 2018 – Vzdáleni, ale přesto spolu

Ačkoliv rok 2018 nezaznamenal v technologickém světě nic extrémně převratného, jeho význam byl v tomto směru ještě větší. Nadále pomohl integrovat technologie do každodenního života a především umožnit lidem komunikovat ještě lepším způsobem, než kdy dříve. Ať už se jedná o chytré televize, hodinky, smartphony nebo tablety, Samsung neponechal nic náhodě a v plné síle ukázal lidskou pospolitost, která nezná mezí. Osobně si troufám tvrdit, že se jedná o jednu z nejlepších vánočních reklam, která má i dnes čestné místo v síni slávy a chtě nechtě se k vrací spousta lidí vrací.

Rok 2019 – Santa si zapomněl ztišit telefon

Loňský rok pravděpodobně není třeba příliš představovat a většina z vás má jistě v paměti, co se vše událo. I tak se ale hodí reklamu připomenout a zmínit, že Samsung opět začal inklinovat k více tradičnímu duchu Vánoc a nastolil poměrně hezkou atmosféru, kterou si můžeme prohlédnout dětskýma očima. Ačkoliv se v tomto klipu nemihne žádné jiné chytré zařízení kromě smartphonu, byla to právě série Galaxy, na kterou chtěl Samsung upozornit a především odpovědět na otázku, co se stane, když si Santa zapomene ztišit telefon a někdo mu zavolá právě v momentě, kdy vedle spících dětí vybaluje dárky. Ostatně, podívejte se sami.

Rok 2020 – Konečně přišel zlom

Nyní se dostáváme k závěru a zároveň tomu nejdůležitějšímu a pravděpodobně nejtěžšímu roku, který nás za pořádně dlouhou dobu potkal. Letos se toho stalo opravdu hodně a jak jistě víte, pandemie i další události kompletně změnily naše životy i fungování. Většina interakcí se přesunula do virtuálního prostoru, propojení s technologiemi je silnější než kdy jindy a troufáme si tvrdit, že přišel jakýsi zlom, který bude určovat i následující dekádu. Na to upozorňuje i Samsung, který se pomocí nádherného animovaného spotu snaží dodat lidem trochu kuráže a ukázat jim pomyslné světlo na konci tunelu. Nebudeme vás ale dále zdržovat od cukroví a pohádek, jen věřte, že byste si letošní reklamu rozhodně neměli nechat ujít.

Související články

Dnes nejčtenější

.