Zavřít reklamu

Letošní omezení výuky ve školách a její převedení do online formy v důsledku koronavirové epidemie zvedá zájem Čechů o nákup výpočetní techniky. Na nákupním rádci a srovnávači Zboží.cz došlo v meziročním srovnání k navýšení hledání tohoto typu zboží dokonce o 95 %*. Lidé shání výpočetní techniku častěji i na Sbazar.cz.

Růst zájmu o počítače je letos oproti předchozímu roku dvojnásobný. Tablety pak na Zboží.cz vykázaly růst o 46 %. „Mnoho rodičů nemělo domácnosti vybavené počítači nebo tablety tak, aby jejich děti mohly bezproblémově zvládnout online výuku. Zvýšený zájem na Zboží.cz o tento typ produktů pozorujeme v průběhu celého letošního roku. Nákupní chování je sice nyní ovlivněné vánoční sezónou, ale je jisté, že notebooky budou lidé pod stromečkem nacházet letos častěji,“ říká Jan Kriegel, manažer nákupního rádce Zboží.cz. Podle něj je ale zvýšený zájem v této sezóně i o tablety, smartphony, chytré hodinky a fitness náramky.

Lidé častěji nakupují i notebooky z druhé ruky

Letos se výrazně mění i nakupování počítačů z druhé ruky. V kategoriích Počítače a Tablety na Sbazar.cz počty nových inzerátů v posledních měsících rostou**. V sekci Počítačů přibývá letos na podzim vždy průměrně o 9 % více nových inzerátů než během prázdninových měsíců. V kategorii Tabletů inzerátů přibývá o 15 % víc. „Mnoho lidí se přestalo bát nakupovat techniku z druhé ruky. Dohnala je k tomu nutnost vybavit své ratolesti pro výuku i přesto, že by si nový notebook nemohli z finančních důvodů dovolit, nebo by jeho nákup odložili na později,“ soudí Pavel Kolář, manažer produktového týmu divize Služby Seznam.cz. Počítače na Sbazar.cz letos na podzim hledalo v meziročním srovnání*** o 12 % lidí více.

Zdroje dat: * Zboží.cz, 1. 9. – 22. 11. 2020 versus stejné období 2019, ** Sbazar.cz, období 1. 9. – 30.11. 2020, *** Sbazar.cz, období 1. 9. – 30.11. 2020 vs. 2019

Dnes nejčtenější

.