Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Mnoho lidí v dnešní době vnímá značku Samsung především jako prémiového výrobce, který svádí svůj souboj zejména s Applem. Tento souboj se ale odehrává v kategorii TOP telefonů a není to zdaleka souboj nejzajímavější. Značka Samsung nabízí na trhu modely v širokém spektru cenových relací, kde soupeří s řadou jiné konkurence na Androidu. Pojďme se podívat na to, co může Samsung oproti konkurenci nabídnout v různých kategoriích. Někde je souboj skutečně na ostří nože, jinde naopak Samsung konkurenci prakticky nemá.

Nejprodávanější smartphone je ve střední třídě. A je to Samsung

Střední třída, která osloví naprostou většinu zákazníků, je právě tím bitevním polem, kde se potkává každý rok velké množství Android telefonů. Mezi nejprodávanější telefony od Samsungu totiž nepatří Galaxy S20 Ultra ani loňská vlajková loď S10.

1520_794_Samsung_Galaxy_S20_Ultra

Pokud se podíváme na první čtvrtletí roku 2020, vedl v této kategorii smartphone Galaxy A51. A to nejen v samotném portfoliu Samsungu, ale také proti konkurenci. Tržní podíl tohoto telefonu je 2,3 %. V závěsu za tímto telefonem byl v prodejích výrazně levnější Xiaomi Redmi 8 s 1,9 % tržního podílu, teprve až za ním následoval dražší telefon Samsung Galaxy S20+ s 1,7 %.

K tomu dodáváme, že v daném období se prodalo celkem asi 236 milionů zařízení se systémem Android, což tvoří 86 % trhu smartphonů. Pokud se na to podíváme touto optikou, tak je Samsung Galaxy A51 opravdovým bestsellerem. Pokud hledáte v této kategorii mobilní telefon třeba právě nyní, může vás zaujmout nezávislý test mobilů. Lze si díky recenzím vybrat ideální telefon i v dalších cenových kategoriích.

Note určuje trendy mezi TOP pracovními telefony

Pojďme se nyní na chvíli podívat ze střední třídy na příčky nejvyšší, konkrétně pak na Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G. Tento telefon je totiž v nabídce naprosto svébytným produktem, který nemá odpovídajícího rivala ze strany konkurence. Je to dáno zejména:

  • Špičkovým perem S Pen
  • Dynamic AMOLED displejem
  • Pracovním využitím

Hlavní zásluhu na výjimečnosti tohoto telefonu má elektronické pero S Pen, kterým můžete psát, případně kreslit na displej. Telefon samozřejmě disponuje tím nejlepším výkonem v Android světě, přičemž dohromady tento koktejl představuje možnost jedinečného pracovního využití. To vše na překrásném Dynamic AMOLED displeji a všichni víme, že Samsung displeje opravdu umí.

1520_794_Samsung_Galaxy_Note20

Fotoaparát od Samsungu je sázkou na jistotu

Samsung dokazuje roli technologického lídra v mnoha oblastech. Dlouhodobým trendem v mobilních telefonech je jednoznačně fotoaparát. Výrobci vědí, že rádi fotíme, ať už okolí nebo oblíbené selfie. Abyste z fotografií měli radost, musí mít ale určitou kvalitu. Ta je u mnoha Androidových konkurentů Samsungu hodně proměnlivá. Hlavně u levných modelů často výrobci sázejí na marketing v podobě velkého množství fotoaparátů, které ale mají mizerné rozlišení a jsou v podstatě jen do počtu. Samsung však dlouhodobě nabízí mobilní telefony vybavené slušnými fotoaparáty i v nižších cenových relacích. Korejský výrobce má tradičně:

  • Dobře zvládnutý postprocesing
  • Kvalitní optiku

Zejména postprocesing něco, s čím hlavně čínská Androidová konkurence ještě často zápasí. V těch nejvyšších cenových kategoriích pak pochopitelně Samsung soupeří s top telefony ostatních výrobců, přičemž má jedny z nejlepších fotomobilů na trhu.

Samsung

Smartphony Samsung a příslušenství nakoupíte se slevami

Plánujete letos nakoupit na Vánoce na internetu? V tom případě si nenechejte ujít slevy, které můžete využít na nákup elektroniky, třeba právě mobilních telefonů Samsung a příslušenství k mobilním telefonům. Díky nákupům na e-shopech můžete výrazně ušetřit, k čemuž se vám rozhodně hodí slevy na elektro formou slevových kupónů. Právě slevové kupóny jsou v současné době jednou z nejlepších možností, jak lze získat slevu při online nákupu.


Samsung Magazine nenese za text výše žádnou odpovědnost. Jedná se o komerční článek, jehož dodavatelem (v plném znění spolu s odkazy) je inzerent. 

Dnes nejčtenější

.