Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Nakupování dárků před Vánoci patří k hlavním zdrojům stresu před těmito svátky. Vybrat vhodný dárek, mít dostatek času na jeho doručení a hezky jej zabalit – to všechno vyžaduje plánování a duševní sílu. Co teprve, když najdete skvělý dárek, ale nemůžete si dovolit jej celý zaplatit? Pak nastává rozhodování o tom, jestli je vhodné se uvázat k dlouhodobému měsíčnímu splácení. Velmi často se toto dilema objevuje u mobilních telefonů, které představují oblíbené, ale cenově těžce dostupné vánoční zboží. Pojďme se na možnosti postupného splácení telefonu podívat zblízka.

Udělejte si přehled o svých financích

Prvním a zásadním krokem je velmi detailní a realistický pohled na vaše finanční možnosti. Nákup nového telefonu představuje velký závazek. Pokud vašemu rozpočtu hrozí kolísání během roku, nebo si nejste jistí vaší schopností splácet, tak se úvěrům raději vyhněte. Lepší letos trochu chudší vánoční nadílka než mít příští rok pod stromečkem zápis do registru dlužníků.

Muž s telefonem Unsplash
Zdroj: Unsplash

Zvažte, jaká možnost splácení je pro vás nejlepší

Mobilní telefony patří ke zboží, které má nejširší možnosti postupného splácení. Zvolit lze třeba:

Zvýhodněný nákup s tarifem

U operátorů můžete získat mobilní telefon za velmi výhodnou cenu, pokud se zároveň uvážete k jejich vybranému tarifu. Nechceme tuto možnost hned zavrhovat, ale vhodný mobilní tarif pro vaše potřeby a nabízený tarif k telefonu k sobě mívají většinou hodně daleko. Vybírejte tedy s uvážením a nenechte se zviklat jenom nízkou cenou samotného telefonu.

Nákup na splátky u prodejce

Prodejci elektra umožňují nákup na splátky prakticky čehokoliv včetně drahých mobilních telefonů. Může se jednat o dobrou volbu, ale nečekejte žádné velké výhody a ve výsledku vás pak daný model přijde na více peněz než při zaplacení najednou.

Splacení kreditní kartou

U nás se placení všeho na kreditní kartu dosud nezažilo tak, jako je tomu třeba v USA. A možná je to částečně dobře. Zaplatit kreditní kartou můžete cokoliv, kdykoliv. Díky tomu se někteří uživatelé chovají trochu nezodpovědně a pořizují si věci za částky, které pak nejsou schopni splácet.

platební karta unsplash
Zdroj: Unsplash

Spotřebitelský úvěr

Vhodný úvěr u nebankovní společnosti dokáže vyřešit mnoho finančních problémů spojených s Vánoci. Za část získané sumy můžete zaplatit dárky (telefon) a zbytek použijete na jiné praktické účely. Musíte si ale předem dobře vybrat skutečně solidního poskytovatele půjček.

Dejte si pozor na detaily smlouvy na úvěr

Nebankovní spotřebitelský úvěr vám vytrhne finanční trn z paty rychle a bez zbytečného papírování. Nenechte se ale zlákat každou nabídkou půjčky, která o sobě hrdě hlásí, že je výhodná. Před podpisem jakékoliv smlouvy si zjistěte především RPSN (opravdová cena půjčky) a podmínky při zpožděném splácení. Nesolidní poskytovatelé z vás rádi sedřou kůži v případě, že se zpozdíte třeba i o jeden jediný den.


Samsung Magazine nenese za text výše žádnou odpovědnost. Jedná se o komerční článek, jehož dodavatelem (v plném znění spolu s odkazy) je inzerent. 

Související články

Dnes nejčtenější