Zavřít reklamu

Google Assistant je jedním z nejsofistikovanějších virtuálních pomocníků. Nový update přináší konečně odemčení možnosti hlasového čtení notifikací uživatelům všech drátových sluchátek. Doteď Google totiž tuto funkci zpřístupňoval pouze majitelům odiciálních sluchátek Pixel a několika dalších bezdrátových sluchátek značek Sony a Bose. Teď vám k zapnutí užitečné možnosti postačí jakákoliv drátová sluchátka, ať už jsou připojená přes 3,5 milimetrový jack nebo přes USB-C.

Díky čtení notifikací tak Google Assistant nabízí alternativu pro otravné vytahování mobilu z kapsy při každém cinknutí. Zmáčknutí a podržení tlačítka na sluchátkách po dobu dvou sekund teď poskytne hlasovvý přednes obdržených notifikací přímo do vašich uší bez potřeby s telefonem interagovat jiným způsobem. Možnost si samozřejmě nejprve musíte nastavit. Nová verze aplikace se vás však při připojení sluchátek s funkčním tlačítkem sama zeptá, jestli máte o čtení notifikací zájem a provede vás procesem jeho nastavení.

Fíčura by měla fungovat se všemi typy drátových sluchátek, nevypadá to ale na to, že by se rozšířil seznam podporovaných bezdrátových sluchátek. Vzhledem k tomu, že ty tvoří velkou část trhu je podivné, že Google funkci nezpřístupní na nich, zvláště když do součastnosti ji podporoval pouze na bezdrátových zařízeních. Budete novou funkci využívat, nebo máte smolíka a zvuk z telefonu přesouváte do sluchátek bez drátů? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější