Zavřít reklamu

Samsung údajně pracuje na přímém nástupci přenosného počítače Galaxy Chromebook. O „dvojce“ v tuto chvíli nejsou známy žádné podrobnosti, nicméně podle známého leakera Evana Blasse by se měly – spolu s rendery – brzy objevit.

Galaxy Chromebook, který byl uveden na trh letos v dubnu, byl hardwarově velmi dobře vybaven a není důvod se domnívat, že u jeho nástupce to bude jinak. Jako první chromebook na světě se navíc pyšnil obrazovkou typu AMOLED.

 

Do vínku také dostal 4K displej s úhlopříčkou 13,3 palce, procesor Intel Core i5-10210U, 8 GB operační paměti, 256 GB rozšiřitelné vnitřní paměti, 8MPx fotoaparát a v neposlední řadě zabudovaný stylus S Pen, hmotnost jen 1 kg a stylové tenké tělo. Jeho největší slabinou však zcela jistě byla výdrž baterie, čehož si je ale Samsung vědom, a lze tedy předpokládat, že tento nedostatek u Galaxy Chromebooku 2 napraví, nebo se o to alespoň pokusí.

Krátce po vydání Galaxy Chromebooku do éteru pronikly informace, které naznačovaly, že technologický obr by mohl pracovat na variantě s 16 GB operační paměti. To se do dnešního dne nepotvrdilo a ani nikdy nemusí, mohlo by to však signalizovat, že 16GB variantu nabídne právě Galaxy Chromebook 2, až s největší pravděpodobností v příštím roce vstoupí do prodeje.

Související články

Dnes nejčtenější