Zavřít reklamu

Samsung ve třetím čtvrtletí vystřídal společnost Huawei v čele ruského smartphonového trhu. Čínský smartphonový gigant držel první příčku v posledních kvartálech, kvůli řadě faktorů včetně oslabení dodavatelského řetězce způsobeného sankcemi americké vlády se však nyní karty obrátily ve prospěch jihokorejského technologického obra. Informovala o tom společnost Counterpoint Research.

Huawei měl sice ve třetím kvartálu ve srovnání se Samsungem vyšší tržní podíl v oblasti online prodeje (27,8 % oproti 26,3 procentům; jihokorejského giganta v tomto ohledu překonalo i Xiaomi se 27 procenty), Samsung to však dokázal vykompenzovat silným offline prodejem.

Podle nejnovější zprávy společnosti Counterpoint Research byly v Rusku v předposledním čtvrtletí dvěma nejpopulárnějšími smartphony Samsungu modely Galaxy A51 a Galaxy A31, což není příliš překvapivé, protože první zmíněný je v letošním roce jedním z nejúspěšnějších telefonů Galaxy na mnoha dalších trzích.

Zpráva se také zmiňuje o tom, že více pozornosti se v Rusku dostává vlajkovým modelům (zejména Samsungu a Applu) – částečně díky výhodným prodejům na protiúčet. Za zmínku také stojí, že prodeje smartphonů na zdejším trhu meziročně stouply o 5 %, (online prodeje dokonce více než dvojnásobně; jejich podíl je nyní 34 %), že průměrná cena smartphonů z roku na rok klesla o 5 % na na 224 dolarů (zhruba 4 900 korun) nebo že v segmentech nižší a střední třídy se stále asertivněji prosazují rivalové Samsungu z Číny.

Související články

Dnes nejčtenější