Zavřít reklamu

Světová organizace duševního vlastnictví (WIPO) tento týden zveřejnila patentovou žádost, kterou si podala společnost Samsung Electronics. Zmíněný patent popisuje elektronické zařízení s více sklady (ohyby). Patentová žádost se nicméně netýká konkrétního chytrého zařízení, ale vztahuje se ke specifickému způsobu skládání a asymetrie, která je potřebná k implementaci displeje se dvěma záhyby.

Díky patentové žádosti od společnosti Samsung Electronics si můžeme udělat přibližnou představu o tom, jak by to vypadalo, kdyby existovalo chytré mobilní zařízení, které by se skládalo to tvaru písmene Z. Tento způsob skládání vyžaduje zcela jiné umístění kloubů, přičemž jednotlivé panely musí disponovat schopností ohybu na obě strany. Zařízení tohoto typu by tedy mělo být opatřeno dvěma rozdílnými typy kloubů, a jeho součástí by byl ještě třetí panel, který by se nacházel na vnější straně zařízení.

Takto exponovaný panel s displejem je pochopitelně mnohem náchylnější k poškození, proto by bylo potřeba při výrobě zavést řadu specifických opatření. Popis patentu nicméně nijak neupřesňuje, jakými způsoby by měl být vnější displej chráněn. Stejně jako ke všem ostatním patentovým žádostem je ale potřeba i k té aktuální přistupovat s rezervou. Samotné podání žádosti nijak nezaručuje uvedení patentu do praxe, bylo by tedy určitě předčasné radovat se z vidiny nového skládacího smartphonu či tabletu z dílny společnosti Samsung. Patentová žádost je ale zároveň jasným důkazem toho, že jihokorejský gigant zjevně koketuje i s myšlenkami na jinou formu skládacích smartphonů – ostatně tvar písmene „Z“ není Samsungu v této oblasti rozhodně cizí.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější

.