Zavřít reklamu

Samsung již nějakou dobu (konkrétně od roku 2012) provozuje program s názvem C-Lab Inside, který pomáhá proměnit vybrané nápady jeho zaměstnanců ve startupy a vybrat pro ně peníze. Každý rok také technologický obr vybírá několik nápadů podnikatelů nepocházejících od něj – má k tomu další program nazvaný C-Lab Outside, který vznikl v roce 2018 a letos podpoří téměř dvě desítky nových startupů z různých odvětví.

Konkurence byla tentokrát značná, o nejen finanční podporu usilovalo přes pět stovek začínajících společností, z nichž si Samsung nakonec vybral osmnáct. Zahrnují oblasti jako umělá inteligence, zdraví a fyzická kondice, tzv. hluboká technologie (Deep Tech; jde o odvětví pokrývající například AI, strojové učení, virtuální a rozšířenou realitu nebo internet věcí) či služby.

Konkrétně byly vybrány tyto startupy: DeepX, mAy’l, Omnious, Select Star, Bitsensing, MindCafe, Litness, MultiplEYE, Perseus, DoubleMe, Presence, Verses, Platfos, Digisonic, Waddle, Pet Now, Dot a Silvia Health.

Všechny zmíněné začínající firmy dostanou vyhrazené kancelářské prostory ve výzkumně-vývojovém centru Samsungu v Soulu, budou se moci zúčastnit mezinárodních výstav, jako mentoři jim budou k dispozici experti společnosti a na rok jim bude poskytnuta finanční podpora do výše až 100 milionů wonů (v přepočtu zhruba 2 miliony korun).

Samsung začátkem prosince pořádá online prezentaci těchto startupů, aby mohly přilákat více investorů. Celkem od roku 2018 podpořil 500 startupů (300 v rámci programu C-Lab Outside, 200 prostřednictvím C-Lab Inside).

Témata: , ,

Dnes nejčtenější

.