Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Přemýšlíte, jak přenést své fotky z dovolené do PC? Nebo si naopak chcete poslat hudbu do mobilu pro poslech na cestách? Naštěstí existuje řada způsobů, jak spolu propojit váš smartphone a počítač. Mnohé z nich vám navíc umožní využívat více funkcí než jen přenos souborů.

laptop iphone

USB kabel

I přes spoustu dostupných alternativ velká část uživatelů k propojení smartphonu s PC stále využívá kabel. Není se čemu divit, neboť se jedná o relativně snadný, rychlý a spolehlivý způsob přenosu. Naprostá většina smartphonů s Androidem obsahuje v balení nabíječku, kterou lze po odpojení síťového konektoru použít jako datový kabel, takže nejsou nutné další investice do příslušenství.

USB kabel Pexels
Zdroj: Pexels

Bluetooth

Další časem ověřený způsob přenosu, tentokrát zcela bez kabelu, je Bluetooth. Tuto technologii podporuje v dnešní době každý notebook i většina stolních počítačů. Rychlost přenosu dat je v případě novějších verzí Bluetooth poměrně dobrá. Před spárováním zařízení se v nastavení ujistěte, že jsou nastaveny jako viditelné pro ostatní.

AirDroid

Několik zajímavých možností je připraveno i pro uživatele, kteří si nevystačí pouze s přenosem souborů. AirDroid je oblíbený webový nástroj pro správu smartphonu z internetového prohlížeče (existuje také klient pro Windows nebo MacOS). Stačí si do telefonu stáhnout aplikaci a provést pžohlášení pomocí instrukcí na obrazovky. Kromě přenosu souborů nabízí AirDroid třeba následující funkce:

  • zrcadlení notifikací (např. Messenger, WhatsApp) i s možností odpovědi na počítači,
  • posílání i příjem SMS zpráv, práce s kontakty,
  • zálohování a synchronizace souborů,
  • ovládání smartphonu pomocí klávesnice a myši,
  • nalezení ztraceného smartphonu,
  • dálková spoušť fotoaparátu.

AirDroid je dostupný také pro iOS, ale jeho možnosti jsou omezené. Bezdrátový přenos souborů z iPhonu do Windows PC nebo Macu a zase zpět ovšem zvládne.

Samsung Galaxy S10
Zdroj: Unsplash

Váš telefon

Pokud máte zařízení s Androidem, můžete použít také aplikaci Váš telefon (Your Phone) od Microsoftu. S její pomocí snadno zvládnete třeba přenos fotek z počítače do smartphonu. Abyste se mohli lépe koncentrovat na práci bez nutnosti brát neustále do ruky telefon, můžete přímo z vašeho stolního nebo notebooku odpovídat na textové zprávy či přijímat hovory.
V případě, že máte požadovanou verzi Androidu a některý z kompatibilních smartphonů (aktuálně jsou podporovány vybrané modely Samsung Galaxy), otevírají se vám dokonce další užitečné funkce včetně používání mobilních aplikací ve Windows nebo přenosu souborů mezi zařízeními pouhým přetažením.


Samsung Magazine nenese za text výše žádnou odpovědnost. Jedná se o komerční článek, jehož dodavatelem (v plném znění spolu s odkazy) je inzerent. 

Související články

Dnes nejčtenější

.