Zavřít reklamu

Samsung oznámil, že jeho mikrobiologická laboratoř Eco-Life Lab obdržela od prestižního německého institutu pro testování produktů TÜV Rheinland certifikáty za objevení nových způsobů testování mikrobiálních aktivit v elektronických zařízeních jako smartphony. Konkrétně jde o certifikáty ISO 846 a ISO 22196.

Certifikát ISO 846 byl laboratoři Samsungu Eco-Life udělen za objevení způsobu, jak vyhodnocovat mikrobiální aktivity na plastových površích, zatímco certifikát ISO 22196 získala za vyvinutí metody na měření antibakteriálních aktivit na plastech a neporézních površích. Společnost začátkem letošního roku najala různé odborníky, aby našla příčinu růstu plísní, škodlivých mikrobiálních aktivit a zápachu, jež je možné najít v elektronických zařízeních, jako jsou smartphony nebo počítače.

Laboratoř byla zřízena roce 2004 za účelem analýzy škodlivých látek a v lednu letošního roku začala s identifikací mikroorganismů. Od vypuknutí koronavirové pandemie se spotřebitelé více zajímají o osobní hygienu a snaží se chránit před škodlivými bakteriemi a viry. Samsung uvedl, že tyto certifikáty posílí jeho reputaci a schopnost rychle ověřovat mikrobiální aktivitu v jeho produktech.

„Samsung si vysloužil důvěru veřejnosti nedávnými projekty laboratoře, díky nimž společnost může analyzovat faktory, které mohou způsobovat problémy s hygienou a zdravím. Společnost zvýší své úsilí, aby přišla s opatřeními řešícími potíže, jež mohou nastat při používání jejích produktů,“ řekl šéf oddělení Global CS Center Jeon Kyung-bin.

Dnes nejčtenější

.