Zavřít reklamu

Dceřiná společnost Samsungu Samsung Electro-Mechanics by podle nejnovější zprávy z Jižní Koreje mohla ještě v listopadu prodat svůj byznys s bezdrátovou komunikací. Zájem o koupi prý projevilo celkem devět společností, nyní však mají být ve hře již jen dvě.

Zpráva konkrétní jména potenciálních kupců neuvádí, preferovaný zájemce by však prý mohl být veřejnosti odhalen před koncem měsíce. Podle analytiků jedné z největších jihokorejských investičních bank KB Securities žádá Samsung Electro-Mechanics za svou Wi-Fi divizi více než 100 miliard wonů (v přepočtu zhruba 2 miliardy korun).

Jak zpráva podotýká, vybraný kupec nezíská jen Wi-Fi divizi dceřinky Samsungu, ale také více než 100 jejích současných zaměstnanců. Mimo to transakce potenciálním kupcům pravděpodobně umožní prodávat poté Wi-Fi moduly vlastnímu mobilnímu byznysu jihokorejského technologického obra, což by pro ně mohla být obzvlášť lákavá perspektiva.

Důvody, proč chce Samsung Electro-Mechanics divizi pro bezdrátovou komunikaci prodat, nejsou podle zprávy úplně jasné, mohly by prý však souviset s tím, že firma nedokázala vykázat zisk z prodeje Wi-Fi modulů své sesterské společnosti. Ať už je to tak či jinak, tento byznys tvoří pouze kolem 10 % prodejů dceřinky, takže její velká část po uzavření „dealu“ zůstane nedotčená.

Související články

Dnes nejčtenější

.